Lacrosse > Mužský lakros > Plzeň s obtížemi potvrdila roli favorita

Plzeň s obtížemi potvrdila roli favorita

28.4.2013

V dnešním utkání NBLL Old Dogs Plzeň versus Bratislava Bats se očekávalo jasné vítězství domácího a papírově silnějšího mužstva. Bats jsou v současné chvíli s pouhými sedmi body na poslední pozici v tabulce, nicméně neponechali nic náhodě a v závěru utkání se pokusili o senzaci.

Plzeň díky domácímu prostředí nastoupila k utkání v plné sestavě, zatímco Bratislava právě absolvovala náročný turnaj v pražském Radotíně. I díky tomuto faktu se od ní obecně očekával slabší výkon. Navzdory všem předpokladům vedla Plzeň po první čtvrtině o pouhý jeden gól 4:3.

Očekávaný tlak domácích přišel až ve druhém dějství zápasu, kdy se před polovinou utkání domácím podařilo odskočit na 9:5.

Ve třetí čtvrtině se Staří psi spokojili s dosaženým výsledkem a svůj náskok navršili o pouhý jeden gól.

Během poslední čtvrtiny hosté využili faktu, že zápas nebyl ještě zcela rozhodnutý, a díky ofenzivnímu tlaku dokázali dostat utkání do vyhroceného závěru. Velkou část plzeňského týmu tvoří hráči mladších ročníků, kterým evidentně dělá problém hra pod tlakem a nedokáží na situaci adekvátně reagovat. V čase 59:13 tak přišla vyrovnávací branka a domácí se znatelně strachovali o výsledek utkání. Těsně po vyrovnávacím gólu si ovšem Martin Čulman z týmu Bats počínal nedovoleně a byl vyloučen za hrubost. Plzeň nabízenou šanci využila a hráči v útoku nedovolili, aby utkání šlo do prodloužení. Vítězný gól padl v čase 59:43 z hole Adama Střechy, který upravil celkové skóre na 13:12.

Old Dogs Plzeň v. Bratislava Bats 13:12 (4:3, 5:2, 1:0, 3:7)