Lacrosse > Mužský lakros > Play off NBLL zná všechny semifinalisty

Play off NBLL zná všechny semifinalisty

7.5.2010

(jb, om) - Všechny čtyři semifinálové souboje jsou odehrány a Národní boxlakrosová liga už zná čtyři celky, které se probojovaly do semifinále. Podle předpokladů postoupily celkem s přehledem týmy LC Custodes, TJ Malešice a SK Lacrosse Jižní Město. Čtveřici doplní radotínští Falcon Millionaires.

LC Old Dogs Plzeň, osmý tým po základní části nastoupil do úterního čtvrtfinále proti vedoucímu týmu tabulky LC Custodes bez jakýchkoliv ambicí. Už jen minimální počet hráčů na plzeňské střídačce svědčil o rezignaci. Radotínští Custodes neměli se soupeřem žádné slitování a smetli ho 26:1. Stínem zápasu byla zranění dvou radotínských hráčů hráčů, Jakše a Seidla. V obou případech šlo o bolestivě naražené rameno, ale podle posledních informací z týmu by však oba měli být v krátké době v pořádku a sezóna pro ně ještě neskončila. Nejlepším střelcem zápasu se stal se sedmi góly Jiří Košťál. Zdatně mu sekundoval Radek Skála, který si připsal sedm bodů do kanadského bodování za pět gólů a dvě asistence.
LC Custodes – LC Plzeň 26:1 (8:0, 5:1, 6:0, 7:0)

Podobným způsobem jako Custodes převálcoval ve středu svého protivníka i tým TJ Malešice – v nevlídném počasí rozdrtil LC Pardubice 28:4. Tým z Pardubic přijel do Prahy oslabený o několik hráčů základní sestavy a s favoritem držel krok jen první čtvrtinu, která skončila 4:2 pro domácí i díky skvělým zákrokům hostujícího brankáře Sadílka.´V průběhu dalších čtvrtin však Pardubicím postupně docházely síly, čehož využily Malešice a kvalitní hrou navyšovaly svůj náskok, a zajistily si tak klidný postup do semifinálového souboje.
TJ Malešice – LC Pardubice 28:4 (4:2, 8:2, 8:0, 8:0)

Paralelně s malešickým zápasem a za stejně nepříjemného lezavého deště bojovaly v Radotíně o postup do semifinále SK Lacrosse Jižní Město a LC Slavia Praha. Konečný výsledek 14:9 pro favorizovaný tým Jižního Města se odborníkům může zdát překvapivě vyrovnaný. Nutno však podotknout, že týmu Jižního Města chybělo několik opor, což se na kvalitě hry projevilo. Naproti tomu Slavia potvrdila slušnou formu z Memoriálu Aleše Hřebeského a v brance Slavie také velmi dobře zachytal Martin Bartuška, hostující právě z týmu Jižního Města. Slavia rozhodně celé útkání bojovala a zápas měl náboj až do konce. I přes porážku vypadali Slávisté, že jsou s předvedeným výkonem spokojeni.
SK Lacrosse Jižní Město–LC Slavia Praha 14:9 (3:1, 5:1, 1:2, 5:5)

V posledním, velmi očekávaném čtvrtfinále ve čtvrtek večer na sebe narazily čtvrtý a pátý tým tabulky, ForFun a Falcon Millionaires. Oba týmy hrají pod hlavičkou radotínského Sokola a to dávalo souboji pikantní nádech. A k tomu se samozřejmě přidává i obvyklá rivalita zápasů „starých“ proti „mladým“.

Tým Falcon, ve kterém se soustředí hráči, kteří už z nejrůznějších důvodů ukončili vrcholovou kariéru, do závěru sezóny posílil o několik zkušených hráčů z elitních Custodes. Hráči jako Neužil či Gheorghe patřili ještě v loňském finále mezi opory mistrovského celku, ale vzhledem k tomu, že se nemohli zúčastnit zimní přípravy, byli uvolněni právě do Falcons. Naopak z ForFunu se na play-off posunul do Custodes brankář Dominik Sika, kádr místo něho doplnil na pozici gólmanské dvojky junior Jakub Mareš.

Samotné utkání, hrané před početnou diváckou návštěvou, bylo velmi dramatické. V polovině zápasu byl stav 7:6 pro Falcons a fanoušci obou celků s napětím očekávali vývoj druhé půle. V té se začala projevovat větší zápasová zkušenost Falconů. Ti stíhali pokrýt v obraně nebezpečné střelce ForFunu, kteří působili místy v útoku trochu bezradně a nedokázali se prosadit ani v řadě přesilovek. Naopak na druhé straně exceloval střelec Patrik Procházka a zejména jeho zásluhou Falcons navýšili vedení až na konečných 13:6. Patrik Procházka skóroval v zápase celkem osmkrát. Naopak všechny střely ForFanů v druhé půli zneškodnil skvělý brankář Pešek. Důraznější obrana, které se mohla spolehnout na svého brankáře, byla nakonec hlavním důvodem výhry Falcons. Ti kupodivu dokázali s výrazně mladšími ForFuny až do konce zápasu držet krok i co do fyzičky. Na poslední čtvrtinu vystřídal Šamalíka v brance ForFunu mladíček Mareš a ačkoliv dostal 3 góly, blýskl se při svém debutu v seniorské soutěži několika velmi dobrými zákroky. Pro český lakros je určitě do budoucna velkou nadějí.
ForFun–Falcon Millionaires 6:13 (2:3, 4:4, 0:3, 0:3)

V semifinále, hraném na dva vítězné zápasy, se tedy utkají TJ Malešice a SK Lacrosse Jižní Město a Radotín uvidí další derby, tentokrát mezi Custodes a Falcons.

Semifinále 1: LC Custodes–Falcon Millionaires