Lacrosse > Ženský lakros > Prague Cup ovládla česká reprezentace

Prague Cup ovládla česká reprezentace

1.7.2024

Dominantním způsobem získal český seniorský národní tým prvenství na 25. ročníku mezinárodního turnaje Prague Cup. Češky se tak pozitivně naladily na mistrovství Evropy v Portugalsku, kam zamíří už za týden. Domácí výběr do 20 let skončil na Pražačce šestý, ale připsal si dvě výhry a remízu.

Letos se hrála jen ženská část turnaje. Česká reprezentace byla favoritem a svou roli beze zbytku potvrdila. Skupinou prolétla bez zaváhání se skóre 58:3. V semifinále si svěřenkyně hlavního trenéra Adama Ondráčka poradily snadno 21:1 s Phoenix Ladies. Tento tým byl složen z českých a polských hráček a už postup do semifinále pro ně byl úspěchem. Včera pak v bitvě o třetí místo podlehly Phoenix Ladies Lotyškám 7:14.

Druhým finalistou Prague Cupu byl juniorský výběr Walesu, který se chystá na srpnové mistrovství světa v Hongkongu. Ve skupině Češky porazily Wales v kratším utkání 6:1, ve finále ovládly především první dvě čtvrtiny, po nichž vedly už 9:2, pak ale domácí výběr trochu polevil. Nakonec český národní tým zvítězil 13:7 a zaslouženě si připsal prvenství na turnaji.

„Určitě je dobré, že jsme Prague Cupem prošli bez porážky. Turnaj nám dal možnost se ještě víc sehrát a vyzkoušet si i nějaké signály. Sám jsem překvapený, jak vysoká taktická vyspělost u našeho týmu byla. Polevení koncentrace, jaká nastala ve druhé půlce finále, řešíme dlouhodobě,“ uvedl po turnaji Adam Ondráček. Ten měl radost hlavně z útočné fáze národního týmu. „Všechny hráčky vepředu se dokázaly často prosazovat. Izzy Keyes zapadla dobře, Michaele Srchové pozice vepředu také sedí, celý útok řídí a holky ji poslouchají. Jediné, co mě mrzí, že nebyla dostatečně prověřená naše obrana,“ dodal hlavní trenér reprezentace.

České juniorky hrály po skupině ještě jednu malou v soubojích o páté až sedmé místo. Nejdříve nestačily na rezervu Německa (8:12), kterou při tom jen o necelé dvě hodiny dříve ve skupině porazily 9:7. Velmi mladý český výběr však v neděli zabojoval proti rezervě Nizozemska, kterou zdolal 11:10. Unavené ženy ze země tulipánů pak navíc těsně podlehly i Němkám.

„Hráčky zapojené do Centra talentované mládeže se setkaly v uplynulé sezoně na několika soustředěních a přípravných zápasech. Největší prověrkou byl pro tým mezinárodní Easter Tournament v Belgii a nyní domácí Prague Cup. Ten skončil pro děvčata neuvěřitelně napínavým utkáním a vítězstvím proti Nizozemsku, kdy rozhodující gól padl dvě a půl minuty před koncem. Přesně takové náročné herní situace naše hráčky z Centra talentované mládeže potřebují, aby se dobře připravily na reprezentační budoucnost,“ zhodnotila sezonu i uplynulý víkend trenérka juniorského výběru Anna Votrubcová.

Co se týče statistik turnaje, české hráčky obsadily šest ze sedmi předních míst v kanadském bodování. Nejvíce bodů nasbírala kapitánka reprezentace Michaela Srchová, celkově 29, a stala se i nejlepší střelkyní Prague Cupu se 23 góly. Své umění předvedla i posila českého výběru z USA Izzy Keyes, která měla na kontě 16 bodů. Za zmínku rozhodně stojí třetí místo v bodování pro Veroniku Švecovou, která si připsala v barvách juniorského týmu 19 bodů. Její výkony ocenil i Ondráček. Všechny statistiky najdete na webu https://www.lacrossepraguecup.com/.

Text: Pavel Urban

Foto: Vlastimil Vacek a David Švarc/ČLU

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 453

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 21% 21%