Lacrosse > Interkros > Pátý turnaj první ligy

Pátý turnaj první ligy

25.2.2024

V sobotu 24.2. se odehrály zápasy páteho herního dne interkrosové první ligy. Nově se turnaje zúčastnilo jedenáct týmů a tak byl nastaven herní systém na spodní a horní část tabulky. Prvních šest týmů dle umístění v předchozím kole se rozdělilo do dvou skupin po třech se zápasem o celkové umístění. Druhá část týmů odehrála zápasy systémem každý s každým, ze kterého vzešlo pořadí na 7.-11. místě.

Turnaji opět dominovalo Ontario, které si tak vytvořilo celkový náskok již 10bodů na druhé Hodge Podge, kteří skončili tentokrát na třetí příčce. Druhá se umístila Slunečnice, která se tak celkově posunula na třetí příčku se ztrátou pouzé tři body na druhou příčku. Čtvrtí skončili Torpéda a poskočili tím na celkovou pátou příčku před šesté Juniory. Pátí po kontumaci Juniorů skončili Warriors a drží se tak na průběžné čtvrté příčce. Šestí Junioři klesli na stejnou příčku i v průběžném pořadí.

Nejlepším týmem spodní části turnaje se stala Libuš, která vyhrála všechny své zápasy. Tím se dotáhli na další dva týmy tabulky a společně s nimi a s jedenácti body jsou na osmé příčce. Osmí skončili Mama & Papas & Ňiňos a drží se na průběžném sedmém místě. Na osmé příčce skončili Válečníci a stejnou příčku mají i v prúběžné tabulce s již zmíněnou Libuší. Třetím týmem, který je průběžně na osmé pozici s již zmíněnými jsou Říčany, které obsadily předposlední, tedy desátou pozici. Jedenáctý tým, Lowlander Zábřeh, který se do soutěže zapojil právě tímto turnajem sice nevyhrál žádný zápas, ale dá se očekávat, že se bude zlepšovat a příště na posledním kole získají více než jeden bod.

Další, tedy poslední kolo se odehraje opět na stejném místě v halách základní školy Mendelova na pražských Hájích již 23.3.2024.