Lacrosse > Mužský lakros > Pátá výhra v řadě posunula český lakrosový tým do čtvrtfinále MS!

Pátá výhra v řadě posunula český lakrosový tým do čtvrtfinále MS!

25.9.2019

(ek, ps) První den vyřazovací části zápasů mistrovství světa v boxlakrosu se český národní tým střetl s výběrem Nizozemska, postupujícím ze Žluté skupiny, který měl ze skupinové části na kontě 3 výhry a jednu prohru. Český tým doposud vyhrál všechny zápasy své skupiny a byl mírným favoritem tohoto utkání.

Hned první minuty zápasu začal český útok prověřovat nizozemskou obranu. Střety hráčů a souboje o míč byly znatelně mírnější, než jak tomu bylo v předešlých zápasech. Hrál se především „běhavý“ lakros. Skóre otevřel v 5. minutě Oulehla a druhý gól přidal v 7. minutě po samostatné akci Došlý. V 10. minutě český celek bez újmy sehrál hru v oslabení a dál se neúspěšně pokoušel prostřelit brankáře soupeře. Za první periodu vytěžil ze 17 střel jen dva góly.

Stejně jako v první periodě i v té druhé hra plynula pod vedením českého týmu. V 5. ani v 9. minutě se nám nepodařilo využít přesilovou hru. Naopak hned vzápětí byl vyloučen Výmola a ze hry 4 na 4 dokázal vytěžit gól Poupě. Hned poté se také poprvé trefuje Nizozemsko. Na nizozemský první gól náš celek rychle reaguje dvakrát zvýšením skóre zásluhou Loskota a Lukáše. Do konce první půlky zápasu se ještě trefuje Haan, Poupě a ve dvojnásobné přesilové hře i Tomáš Procházka. V půli je stav skóre 7:2.

Druhá půlka zápasu začala aktivně na obou stranách hřiště. Brankáře prostřeluje jak soupeřův Parsons, tak náš Poupě a hned po něm Knotek. Český tým Nizozemce nepouští do hry i nadále, udržuje hru v jejich obraném pásmu, z čehož těží Košťál a po chvíli Lukáš zvyšuje již na 11:3. V 9. minutě střílí další gól Říha. Češi pouští soupeře ke čtvrtému gólu střelou Parsonse, ale poté se opět trefuje Knotek a do konce třetí periody ještě dvakrát Košťál a opět Parsons.

Čtvrtá perioda přinesla další nevyužité střely z obou stran. Ve 4. minutě poslední periody byli vyloučeni dva nizozemští hráči, poté hned náš Gottwald. Přesilová hra našeho týmu 4 na 3 přinesla další gól z lakrosky Lukáše. Poslední perioda utkání se nesla ve znamení vylučování na soupeřově straně. Konečný výsledek zápasu se zastavil na 17:6 ve prospěch našeho týmu.

Po výhře nad Nizozemskem čeká náš celek třetí tým z Modré skupiny, tedy USA. Zápas se odehraje v 20 hod. večer místního času, což je 5 hodin ráno českého času. Předem je jasné, že to bude velmi silný soupeř a šance na naši výhru nejsou velké. Půjdeme ale do zápasu s maximálním nasazením a uvidíme, jaký výsledek budeme schopni uhrát.

V dnešním druhém utkání play-off vyřadil tým Anglie přesvědčivě Finsko 15:6 a postoupil do čtvrtfinále proti Izraeli.