Lacrosse > Mužský lakros > Pardubický smysl pro drama nezklamal

Pardubický smysl pro drama nezklamal

26.5.2017

(dz) Pardubická malá hala TipSport arény byla tentokrát svědkem prvního čtvrtfinálového utkání NBLL 2017 mezi domácím LC, který skončil na šestém místě po základní části, a týmem ForFun z Radotína, který byl po základní části soutěže na místě třetím. Pardubice od začátku zápasu působily ospalým dojmem a hosté naopak chtěli velmi sebejistě zúročit tabulkovou převahu a roli favorita.

Obraz hry tomu odpovídal, Východočeši měli problémy zejména v koncovce. Nedostatek klidu a skvělé zákroky brankáře Dominika Siky je poměrně demotivovaly. Sebejistě hrající ForFuny se obraně nedařilo plně pokrývat a zejména smrtící rychlé a přesné střely byly důvodem, že si vypracovali pětibrankový náskok. Skóre 1:6 nevěstilo pro domácí opravdu nic pozitivního. Hosté tak v poklidu zdánlivě kráčeli k letošnímu prvnímu vítězství v play-off.

To by ale nebyly Pardubice, aby celou věc nezkomplikovaly, tentokráte v dobrém smyslu slova. Hrstka pardubických fanoušků hnala domácí do útoku, začalo se dařit v zakončení, probudil se i elitní střelec Pardubic Jan Skokan, soustředěná obrana začala pokrývat nejnebezpečnější hráče hostů Tomáše Žipaje a Adama Kostku. Pardubicím se tak do konce základní hrací doby i za cenu trochu šťastného vlastního gólu hostů podařilo v poslední minutě vyrovnat na 8:8.

Následovalo prodloužení na "náhlou smrt". V této fázi hry se Pardubickým poslední dobou daří a tak i jejich sebevědomí bylo úplně jinde než na začátku zápasu. Šance se střídaly na obou stranách a ForFuni šli dokonce do přesilové hry. Domácím se však podařilo oslabení ubránit zejména díky několik zázračným zákrokům matadora Jana Sadílka v brance a vzápětí po individuální akci jistě zakončil opět Jan Skokan; Pardubice tak nakonec v tomto utkání zvítězily v poměru 9:8 a mají tak lepší výchozí pozici pro odvetu, která se uskuteční v pondělí 29.5.2017 od 19:30 hodin v Praze - Radotíně.

LC Pardubice vs. ForFun Radotín 9:8 (1:5, 0:1, 3:1, 4:1, 1:0)

Branky domácích: Skokan 5, Žák, Rydzak, Novotný, Smaza
Branky hostů: Šrůta 2, Martínek 2, Kostka A. 2, Friedl 2