Lacrosse > Mužský lakros > Pardubická „supersérie“ začala pro domácí vítězně

Pardubická „supersérie“ začala pro domácí vítězně

15.4.2013

Smrtící sérii čtyř zápasů v pěti dnech načali hráči LC Pardubice domácím utkáním v malé hale ČEZ Arény v pátek 12.4. se soupeřem z Plzně.

Protože už tak široká marodka domácího týmu se rozšířila o Matěje Sadílka s Prchlíkem a výkony v posledních zápasech nebyly nejlepší, nebyl trenér domácích Oulehla zrovna optimistou: „Zápas nám může pomoc v cestě za klidem, ale vůbec by mi nevadila ani nějaká absence opor hostů.“

Old Dogs však dorazili ve velice slušné sestavě a zápas rozhodně nepřijeli odchodit.

I když výsledek vypadá jednoznačně, obraz hry rozhodně tak jednostranný nebyl a mně se zejména útok hostů líbil,“ zhodnotil po utkání trenér domácích.

Domácí k utkání přistoupili zodpovědně a na rozdíl od soupeře měli v první periodě přesnější mušku, taže si relativně bez emocí zajistili luxusní náskok. Při vědomí toho, jak dokázali prohospodařit podobný náskok v zápase se Slavií, byl apel na disciplínu před druhou periodou namístě.

Přesto však hosté dvěma brankami korigovali a v této fázi utkání měli více ze hry. Ovšem naopak nedisciplinovanost některých plzeňských hráčů se stala vodou na mlýn domácích, kteří v této periodě nakonec svůj náskok ještě upevnili.

Letitou slabinu domácích, tedy třetí periodu, snad poprvé v sezóně odehráli Pardubice s přehledem. Nutno dodat, že soupěř byl už v této fázi jen stínem týmu ze začátku utkání.

Poslední perioda se pak dohrávala v relativně poklidném tempu se snahou ušetřit co nejvíce sil do dalších utkání. Pro domácí navíc byla snad i úlevou zpráva, že zítřejší utkání s Bats Bratislava bude se pro velkou marodku soupeře nehraje. 

LC Pardubice v. Old Dogs Plzeň 23:5 (7:0, 5:2, 9:2, 2:1)

Branky:
Pardubice: Skokan 8, Oulehla a Žák po 5, Říha 3, Jůza 2
Plzeň: Legát, Kraus, Haluška, Škoula, Hříbal

  

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%