Lacrosse > Mužský lakros > Pardubická obhajoba turnajového vítězství ve Francii

Pardubická obhajoba turnajového vítězství ve Francii

13.11.2012

Lille 2012Lille 2012
Lille 2012

(jh, dz) - O uplynulém víkendu se vydali hráči klubu LC Pardubice do daleké Gálie za obhajobou prvenství z loňského ročníku Boxmanie, boxlakrosového turnaje pořádaného v Lille.

K letošnímu ročníku se z Pardubic přihlásil tým složený především z mladších hráčů, kteří by mohli být v brzké době oporami týmu. Pátek byl zpestřen celodenním výletem do Paříže, kde se účastníci přesvědčili nejen o tom, že pověstná Eifellovka není jen fikcí z fotografií. V sobotu byly na programu tři zápasy. Dva v základní skupině a jeden v nadstavbové skupině.

Hned v prvním zápase byl soupeřem tým domácích Spartiates Lillle (FRA), kteří se na turnaj zodpovědně připravovali a poslední dva týdny trénovali pouze boxlakros, ačkoliv se jedná o tým fieldový. I brankař byl pro boxlakrosová utkání řádně připraven. Na hřišti ale bylo vidět, že trénink není zápas. Na hráčích soupeře bylo patrné, že na menší hřiště ještě nepřivykli. Postupem času se ale jejich hra zlepšovala a hráči Lille ukázali, že budou patřit na turnaji k těm lepším týmům. Tento zápas vyhráli pardubičtí 7:2. Následovalo utkání proti Ghent Goblins (BEL). V tomto utkání Pardubice od začátku udávali tempo a mladší hráči se konečně zbavili strachu ze hry mezi zkušenými hráči. Výsledek 9:1 tedy zajistil LC Pardubice 1. místo ve tříčlenné skupině A.

V nadstavbové části pokračovali čeští zástupci ještě v sobotu s týmem Valenciennes Haveurs (FRA). Tento soupeř byl kvalitativně spíše z dolní půlky zúčastněných týmů a tak proti v pohodě hrajícím Pardubickým nedostal žádnou šanci – 12:0. Podařenou sobotu tedy Pardubičtí zakončili lehkým „teambuildingem“ na hotelu.

V neděli ráno je ale čekala špatná zpráva, neboť jediný brankář pardubického týmu zřejmě pohrdl francouzskými pochoutkami a snědl něco špatného z českých zásob a ráno nemohl ani stát na nohou. Do brány se tak postavil útočník Tomáš „Moula“ Prchlík, který si již ale tuto roli vyzkoušel v létě na Králíkáči.

V prvním nedělním zápase tedy následoval další zápas nadstavbové skupiny tentokrát proti Marburg Saints (GER). Pardubičtí navázali na výkony z předchozího dne a vyhráli 11:1. Tím si zajistili postup do semifinále, kde opět narazili na čím dál sebevědomější domácí tým Spartiates Lille (FRA). A tak se v tomto zápase poprvé musel na střídačce zvyšovat hlas. Zatímco Pardubičtí zezačátku hráli na půl plynu a zkoušeli parádičky, tak výtečně hrající domácí získali vedení 1:0. Toto skóre vydrželo poměrně dlouho i díky skvěle chytajícímu brankáři domácích a následnému nejlepšímu brankaři turnaje Sebastienovi Raynal. Pardubičtí hráči se ale na štěstí vzpamatovali, začali běhat a střílet a otočili zápas až ke konečnému skóre 9:1. Postup do finále byl tedy nakonec zajištěn.

Ve finále se Pardubičtí utkali s tvrdým týmem The Straighteners tvořený hráči a dokonce i reprezentanty své země ve fieldlakrosu z Nizozemska, který do té doby také neokusil hořkost porážky a v průběhu turnaje se neustále zlepšoval. Bohužel Pardubice začali stejně jako v semifinále a opět prohrávali 1:0. Krátce na to vyrovnal Skokan, ale nizozemští se opět dostali do vedení. Pardubická hra byla rozhozena taktikou soupeře, kteří hráli na a často i za hranicí pravidel. K tomu se přidalo nedůrazné zakončení Pardubických. Ti se však v tomto zápase mohli spolehnout na střelce Jana Skokana, který nejen že znovu srovnal, ale v celém zápase naprosto dominoval, a když se k němu začali přidávat ostatní, svítilo na světelné tabuli po finále konečné skóre 13:2. Tento výsledek se může zdát jako velmi hladký, nicméně soupeř zvládnul držet krok minimálně půl zápasu, doplatil však na častá vyloučení, která Pardubičtí nekompromisně trestali brankami do jeho sítě.

Na třetím místě se nakonec umístili Marburg Saints (GER), kteří porazili domácí tým Lille 4:2. Nejlepším hráčem turnaje se stal stejně jako loni Jan Skokan.

LC Pardubice se tak podařilo obhájit loňské prvenství a za rok se pokusí o hattrick.

Jakub Hurda, Daniel Žák

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 269