Lacrosse > Mužský lakros > Pardubice vítězstvím potvrdily 5. místo v NBLL

Pardubice vítězstvím potvrdily 5. místo v NBLL

12.4.2011

(ao) - Ke svému poslednímu zápasu na hřišti soupeře v letošním ročníku NBLL dorazili pardubičtí do Radotína k utkání s týmem Falcons. Pod kůží měli ještě neúspěchy z posledních dvou utkání, kdy jasně prohráli s ForFuny a smolně se slovenskými Nationals. Nejen, že se rozplynula vidina play-off, ale v ohrožení dokonce bylo i historicky nejlepší umístění LC Pardubice v NBLL.

Falcons v. LC Pardubice 10:12  (3:5, 1:3, 4:2, 2:2)
Branky: Bouzek 4, Procházka 3, Knotek, Malinovský, Sedlák T. - Skokan 6, Žák 3, Říha 2, Oulehla V.

Domácí nastoupili v nejsilnější sestavě a za hosty musel kvůli absencím v obraně dokonce po roční herní pauze nastoupit i trenér Aleš Oulehla. Falconi začali velice zostra a než se hosté stihli rozkoukat, vedli domácí o dvě branky. Tým okolo střelce Skokana však nesložil zbraně a souvislým tlakem skóre první periody otočil.

Ve stejném duchu se pokračovalo až do poloviny zápasu, kdy po Bouzkově snížení zvýšil na rozdíl čtyř gólů procitnuvší střelec Žák. Domácí však znovu ožili a ve třetí periodě vyrovnané bitvy snížili na rozdíl dvou branek.

Na začátku poslední části hry se po brance Malinovského Falcons dokonce dostali na dostřel jediné branky. Naštěstí pro hosty však Skokan dvěma brankami přinesl na hole Pardubic klid a nepřipustil zvrat. 

Na straně domácích byl po celé utkání hrozbou hlavně výborně hrající Bouzek. U hostí podali opět vynikající výkon zejména Říha s M. Sadílkem. Tímto utkáním si hosté definitivně zajistili konečné páté místo v hodnocení letošní NBLL a v posledním utkání (ČEZ Arena Pardubice v úterý 19. 4. v 19:30) opět proti Falcons mohou hrát bez nervů a pro radost.

Aleš Oulehla


Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 269