Lacrosse > Mužský lakros > Pardubice si užily zápas s favoritem z Jižního Města

Pardubice si užily zápas s favoritem z Jižního Města

19.4.2014

Po předvelikonoční radotínské „Škaredé středě“ přišel pardubický „Velký pátek“. V pátečním utkání NBLL se do Pardubic vydal k utkání s domácími tým SK Lacrosse Jižní Město, který v předchozí konfrontaci ve své pražské hale jasně dominoval a vyhrál nad Pardubicemi 13:6.

Pardubice však chtěly navázat na předchozí výkony z domácího prostředí a po týmu Malešic porazit i favorizovaný tým Jižního Města.

První perioda byla zcela v režii domácích Pardubic. Útoky dobývaly branku Jirky Maliny a obrana více než úspěšně odolávala velice potentnímu útoku z Jižního Města. Skóre po první periodě tak ukazovalo stav 6:1 a bylo zajímavé sledovat, jestli se Pardubice nezaleknou komfortního náskoku a udrží konstantní herní tempo.

Ve druhé periodě však hráči Jižního Města zkonsolidovali své síly a začali více tlačit. Hosté začali na maximum využívat svých opor zejména Pavla Došlého, Jáchyma Plecháčka a Milana Černíka. Na straně domácích naopak přicházela vyloučení. Přesilové hry Pražanů ubíraly domácím síly a změnil se i slibný náskok: po 30 minutách již pouze na 7:4.

Druhý poločas nabídl velmi vyrovnanou hru, ovšem útoky domácích přešly do koncentrovanějšího výkonu a nebyly již vedeny hladovou cestou jako v úvodu, ale i úspěšnost střelby se tak snížila. Góly střílela obě mužstva, ale ve skóre byl stále rozdíl 4 až 6 gólů.

Pardubice nakonec náskok z první periody udržely a mohly se radovat z výhry nad velice dobře hrajícím Jižním Městem. Bylo to zejména velmi spolehlivými zákroky brankaře domácích Petra Topolského, který tak oslavil své dvacetiny, ale i brankami Jiřího Davida a Jana Skokana, kteří, když už se zdálo, že hosté zaveleli k definitivnímu obratu v utkání, dokázali vstřelit pro domácí uklidňující gól. Hrstka diváků v ČEZ aréně se jistě dobře bavila, neboť obě mužstva nabídla velice dobrý výkon.

LC Pardubice vs. SK Lacrosse Jižní Město 13:9 (6:1, 1:3, 4:3, 2:2)
PCE: Skokan (6+3), David (4+1), Oulehla (1+2), Žák (1+1), Jeřábek P. (1+0), Jůza (0+1)
JM: Došlý (3+1), Černík (2+0), Plecháček (2+0), Ondráček A. (1+2), Schaffner K. (1+0), Kytka (0+3)