Lacrosse > Mužský lakros > Pardubice se díky vítězství nad Jižním Městem B bodově dotáhly na šestou Slavii

Pardubice se díky vítězství nad Jižním Městem B bodově dotáhly na šestou Slavii

18.2.2013

(pch) - V neděli večer se v hale na Jižním Městě proti neúplnému béčku SKL Jižního Města postavil podle zápisu domácí, a hlavně kompletní LC Pardubice. S jednou změnou: na trenérském postu zatím na zkoušku nahradil Aleše Oulehlu Radek Ševc.

„Zatím to je jen dočasný zástup. Aleš Oulehla v klubu zaujme post manažera,“ řekl k tomu Radek Ševc, který má za sebou pětiletou kariéru na hřišti.

Hráči Pardubic ovšem svému novému trenérovi debut vůbec neusnadnili a laxním přístupem ke hře přispěli k tomu, že utkání nelze označit jinak než jako nedělní bohapustou nudu.

„I když je to první zápas NBLL po měsíci a teprve pátý v celém ročníku, jsme rozehraní ze Zimního turnaje,“ nepřipouštěl si žádnou komplikaci asistent kapitána Pardubic Jan Jůza.

K žádné komplikaci nedošlo, byť odevzdané béčko Jižního Města s osmi hráči asi ani na žádnou nepomýšlelo.

I když mohlo, protože při troše úsilí, osobní statečnosti a odhodlání mohlo Pardubice, které se po celé utkání hledaly, které zkazily neuvěřitelný počet nahrávek a jejichž zakončení bylo překvapivě nepřekvapivé, nedůrazné a ukvapené, alespoň potrápit. Takhle potrápilo jen deset diváků a zaskakujícího kouče Milana Černíka.

Jediným hráčem lakrosu v nedělním utkání v pravém slova smyslu byl Tomáš Čekal v brance zálohy Jižního Města. Za utkání nasbíral 59 zákroků, z čehož asi jedna čtvrtina byly zákroky, které kdyby nezvládl, pořád by se mohl považovat za brankáře lepšího průměru.

Zajímavé bylo, že občas diváci sledovali český lakros (ano, ten jednoruční) hraný s velkými lakroskami. Nic proti hře jednou rukou, ale hráč musí zaprvé: vědět, kdy si to může dovolit, a zadruhé: mít v ruce sílu. A ani jeden z těchto bodů žádný z účastníků na hřišti nesplňoval.

Příjemná byla občasná snaha Pardubic hodně kombinovat, která ovšem narážela na nepřesnosti a špatné zpracování. Když ovšem nahrávky našly svého adresáta a ten je zpracoval, objevilo se i několik velmi pohledných kombinací.

Na druhou stranu i Jižní Město párkrát zahrozilo, hlavně díky Markovi Kytkovi, který si při své druhé brance vychutnal Jana Jůzu a po samostatné akci korigoval na 9:2.

V řadách Pardubic střelecky vévodil Vojtěch Oulehla, který přidal i několik pěkných nahrávek.

Pro nezasvěceného diváka mohlo být zajímavých několik momentů: například předzápasová příprava-nepříprava Jižního Města B, naopak velmi odpovědná příprava jejich soupeře, mnoho nepřesností a občas i florbalová vsuvka, možnost potkat hráče o přestávce v bufetu, což je možná bezprostřední a zajímavé a vyzývá k rozhovoru, ovšem kdyby si tam hráč nedával pivo a panáka ferneta…

Petr Chmelař

LC Pardubice v. SK Lacrosse Jižní Město B 11:2 (3:1, 4:0, 2:1, 2:0)

 Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 207