Pardubice porazily turecký tým Istanbul Sultans

25.4.2017

(dz) Pardubický lakrosový tým se v malé hale Tipsport Arény utkal v přátelském střetnutí s tureckým týmem Istanbul Sultans, který se tak připravuje na nadcházející Memoriál Aleše Hřebeského v Radotíně.

Východočeši byli, jak již je v letošní sezóně standardem, posíleni o nejlepší rakouské hráče Vienna Monarch a Polish Eagles. Početná soupiska zejména kanadský jmen na straně Turků vypadala pro Pardubické velmi zlověstně. Obavy z debaklu se však nenaplnily.

Naopak s velmi tvrdě hrajícími Sultans držely Pardubice krok a velmi produktivní ofenzívou začaly soupeře přehrávat od samého začátku utkání. První polovina zápasu byla ovlivněna zřejmě ještě únovou s cesty soupeře, čehož domácí využili a v polovině utkání vedli již o sedm branek v poměru 10:3. Ve druhé polovině utkání však již se začínal souper sehrávat a dostávat více do zápasu. Zatímco výsledkem částečně již uspokojení domácí trochu polevili. Vyrovnaný průběh třetí periody se však na tabuli skóre nepromítl a Pardubice i nadále vedly velkým rozdílem devíti branek, zejména zásluhou výborně chytajících brankařů Břízi v první půli a Kolruse ve druhé půli zápasu.

Asi nejvyrovnanější a ze strany Sultans nejpovedenější části hry byla poslední perioda. Bylo však již velmi málo času na to zvrátit vývoj zápasu a pardubičtí si již nenechali vybudovaný náskok sebrat a zvítězili nakonec s tureckým týmem v poměru 17:8.

Několik desítek diváků tak bylo svědkem skvělé ukázky box-lakrosu v mezinárodním podání s vítězným koncem pro domácí. Co víc si mohl pardubický lakrosový fanoušek přát. Utkání bylo tvrdé a odehrané ve velmi rychlém tempu. Prostě skvělá reklama a pozvánka na největší box-lakrosový turnaj na starém kontinentu radotínský Memoriál Aleše Hřebeského, který se uskuteční tento týden od 26. do 29. dubna 2017.

LC Pardubice vs. Istanbul Sultans 17:8 (4:2, 6:1, 4:2, 3:3)

Branky domácích: Skokan 5, Hauer 3, Žák 2, Novotný 2, Balasch, Rydzak, Smaza, Jůza, Praus
Branky hostů: Wasmer 2, Leyden 2, MacDonald, Recine, Arasli, MacFarlane