Lacrosse > Mužský lakros > Pardubice poprvé poraženy.

Pardubice poprvé poraženy.

7.4.2014

(mz) – Jižní Město do tohoto zápasu nastoupilo bez zraněných a nemocných hráčů Rozkota, Ondráčka, Němce a také bez juniorů a trenérů, kteří byli v době zápasu na cestě z fieldového turnaje v Bruselu, kde sestavu JM doplnili i dva junioři jejich dnešního soupeře z Pardubic.

Nováčky na soupisce jsou otec se synem Chmelařovi. Zatím co Vojta již hráčem Jižního Města je, Petr přišel na hostování z nového oddílu Sokol Smíchov, který se teprve buduje.

Po první čtvrtině se ke zraněným přidal i kapitán Lukáš Seiler, který zbytek zápasu strávil na střídačce s ošklivě nateklým kotníkem, který pro nadcházející středeční zápas s týmem Custodes nevěstí nic dobrého.

První polovina byla jednoznačnou záležitostí Jižního Města. Útočníci domácích vůbec nešetřili mladého brankaře Petra Topolského, který hájil první dvě čtvrtiny branku hostí. Na druhé straně Marek Dobrý tolik práce neměl, ale i tak předvedl několik výborných zákaroků a za svá záda pustil jen jednu střelu z lakrosky Oulehly. Po půlce byl stav 9:1.

Do třetí čtvrtiny oba týmy vyměnily brankaře. Pardubičtí se s jednoznačným výsledkem nechtěli smířit a již po třech minutách bylo skóre 9:3. Také jim pomohla zkušenost Jana Sadílka v brance a částečný útlum ve hře jihoměstských hráčů (v brance s Jirkou Malinou) a tuto část hry vyhráli 1:3. Více již soupeři Jižní Město nedovolilo a náskok šesti branek zůstal i po závěrečném hvizdu.

LCJM vs. LC Pardubice 13 : 6 (5:1, 4:0, 1:3, 3:2)