Lacrosse > Mužský lakros > Pardubice opět v domácím prostředí úspěšné

Pardubice opět v domácím prostředí úspěšné

16.5.2014

(dz) – Čtvrteční večer patřil v pardubické ČEZ aréně lakrosu. Domácí zde přivítali v rámci posledního kola základní části NBLL Old Dogs Plzeň.

Oba týmy nastupovaly do utkání s odlišnými cíli. Pardubice už před tímto zápasem věděly, že mají čtvrtfinále jisté a výhoda domácího prostředí jim také neunikne, takže čtvrteční zápas měl ukázat jejich připravenost na vrchol sezóny a hlavně na víkendový turnaj v Drážďanech. Plzeň měla situaci v tabulce značně komplikovanější. Pokud chtěli Staří psi pomýšlet na prodloužení sezóny v podobě play-off, museli v Pardubicích zvítězit.

Začátek zápasu byl stejný jako v Plzni. Pardubice chtěly hrát svoji hru a nedovolit Plzni dostat se na koně. To se jim dařilo a před hrstkou domácích fanoušků poklidně kráčeli utkáním s dostatečným vedením. První perioda měla spád a diváky musela bavit, hráči hráli dynamický lakros, který kazily jen nepřesné přihrávky na obou stranách. Po 15 minutách byl stav 5:1 pro Pardubice. Druhá perioda vypadala podobně jako první, s tím rozdílem, že se začaly objevovat drobné rozmíšky, které ale klidnili rozhodčí nebo spoluhráči. Hráči odcházeli do kabin za stavu 9:4.

Plzeň se i ve druhé polovině utkání snažila s vývojem zápasu něco dělat, hlavně díky Adamu Střechovi, který udával tempo a směr plzeňských útoků. Většinou ovšem naráželi na skvěle chytajícího brankáře domácích Jana Sadílka, který většinu střel kryl. Pardubice, ač přes menší rozepře v útočné řadě, v klidu kráčely k zisku tří bodů a odsouvaly Plzeň na dovolenou. Třetí perioda skončila za stavu 15:5 a v hlavách Pardubických bylo, jestli se jim poprvé v tomto ročníku podaří vstřelit vysněná „dvacítka“. To se nakonec podařilo a Pardubice zdolaly Plzeň 23:8.

LC Pardubice vs. Old Dogs Plzeň 23:8 (5:1, 4:3, 6:1, 8:3)
PCE: Oulehla (5+2), Žák (4+1), Skokan (4+0), Sadílek (3+0), Jeřábek J. (2+1), David (2+1), Prchlík (2+0), Jůza (1+6)
PLZ: Kohout (4+0), Střecha (3+0), Kraus (1+0), Ullmann (0+2), Hříbal (0+1)