Lacrosse > Ženský lakros > Pardubická hala přivítala úřadujícího mistra - kopie

Pardubická hala přivítala úřadujícího mistra - kopie

12.5.2016

LCPCELCC
LCPCELCC

(jd) - Pardubická hala měla možnost 10. května zhlédnout předposlední utkání domácích v základní části NBLL, ke kterému dorazili hráči z Radotína. Utkání začalo velmi opatrně z obou stran, týmy velmi pečlivě využívaly celý útočný čas a sem tam tuto pohodu narušil brejk obou týmů.

V začátku, stejně jako ve zbytku zápasu, velký podíl na stavu 0:0 měli oba brankáři – Mareš s Břízou, který si odbyl celozápasovou premiéru. Jen díky jejich zákrokům se poprvé měnilo skóre až v osmé minutě zápasu, kdy šel do vedení pražský celek. Pardubice ovšem takřka ihned dorovnávaly stav a bylo jasné, že toto utkání bude velmi zajímavé. První perioda v tichosti vyšuměla za stavu 2:1 pro hostující celek.

Druhá perioda už byla gólově bohatší a hrstce příchozích diváků nabídla vyšší tempo hry, skvělé zákroky brankářů a velmi pohledné akce obou týmů. Nutno podotknout, že skoro celé utkání se hrálo bez vyloučení a záleželo tedy pouze na strategiích obou týmů ve hře pěti proti pěti. Radotínu se nedařilo zvýšit gólovou propast, jak je zvykem poslední roky a pardubičtí hráči se stále drželi na dostřel. V polovině utkání se hrálo za stavu 5:5 a nejednoho hráče v pardubické hale toto skóre překvapilo.

 Pardubicím se za celé utkání nedařilo dostat do vedení, ovšem poměrtně vyrovnaná partie s Radotínem se cení asi stejně jako výhra z jiného utkání. Ve třetí periodě byl vzorec utkání podobný předchozím periodám. Radotín se dostal do vedení, náskok zvýšil na dvě branky a dále se Pardubice dotahovaly, až bylo skóre opět vyrovnané. Vyrovnání na 8:8 přišlo poté, co hosté zkusili využít početní výhody po svém a zahráli tichou šestku, která se jim ovšem nepovedla a pardubičtí před třetí sirénou vyrovnávali Jirkou Davidem do prázdné brány LCC.

Jak už to v české lize bývá, ucho džbánu se přeci jen utrhne a ne jinak tomu bylo i v úterý podvečer. Poslední periodu vyvinul Radotín na Pardubice útočný a střelecký tlak, kterému nebylo v silách domácích konkurovat, ani mu vzdorovat, a tak byl poprvé v zápase vidět brankový rozdíl o tři i čtyři branky. Za stavu 10:15 z pohledu pardubických se podařila pouze lehká korekce na 11:15, ale to bylo vše. Tedy třešničku na závěr si přichystalo duo Oulehla Hodaň, kdy první jmenovaný seknul deset vteřin před koncem brankáře a Hodaňovi nezbylo nic jiného, než Oulehlovi vyčinit stylem kanadsko-americké NHL. Konečný stav zápasu tedy 15:11 pro Radotín, který tak splnil další povinnost a pro Pardubice velice solidní utkání po minulém domácím trápení s Plzní.

LC Pardubice – LCC Radotín 11:15 (1:2, 4:3, 3:3, 3:7)

Branky domácích: Jůza 3, Oulehla 2, Jeřábek Jan 2, Prchlík, Skokan, Žák, David
Branky hostů: Pešek 4, Barák 3, Poupě Petr 2, Loskot Jiří 2, Košťál 2, Loskot Marek, Procházka Tomáš

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 347

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%