Lacrosse > Mužský lakros > Pardubická hala přivítala úřadujícího mistra

Pardubická hala přivítala úřadujícího mistra

12.5.2016

LCPCELCC
LCPCELCC

(jd) - Pardubická hala měla možnost 10. května zhlédnout předposlední utkání domácích v základní části NBLL, ke kterému dorazili hráči z Radotína. Utkání začalo velmi opatrně z obou stran, týmy velmi pečlivě využívaly celý útočný čas a sem tam tuto pohodu narušil brejk obou týmů.

V začátku, stejně jako ve zbytku zápasu, velký podíl na stavu 0:0 měli oba brankáři – Mareš s Břízou, který si odbyl celozápasovou premiéru. Jen díky jejich zákrokům se poprvé měnilo skóre až v osmé minutě zápasu, kdy šel do vedení pražský celek. Pardubice ovšem takřka ihned dorovnávaly stav a bylo jasné, že toto utkání bude velmi zajímavé. První perioda v tichosti vyšuměla za stavu 2:1 pro hostující celek.

Druhá perioda už byla gólově bohatší a hrstce příchozích diváků nabídla vyšší tempo hry, skvělé zákroky brankářů a velmi pohledné akce obou týmů. Nutno podotknout, že skoro celé utkání se hrálo bez vyloučení a záleželo tedy pouze na strategiích obou týmů ve hře pěti proti pěti. Radotínu se nedařilo zvýšit gólovou propast, jak je zvykem poslední roky a pardubičtí hráči se stále drželi na dostřel. V polovině utkání se hrálo za stavu 5:5 a nejednoho hráče v pardubické hale toto skóre překvapilo.

 Pardubicím se za celé utkání nedařilo dostat do vedení, ovšem poměrtně vyrovnaná partie s Radotínem se cení asi stejně jako výhra z jiného utkání. Ve třetí periodě byl vzorec utkání podobný předchozím periodám. Radotín se dostal do vedení, náskok zvýšil na dvě branky a dále se Pardubice dotahovaly, až bylo skóre opět vyrovnané. Vyrovnání na 8:8 přišlo poté, co hosté zkusili využít početní výhody po svém a zahráli tichou šestku, která se jim ovšem nepovedla a pardubičtí před třetí sirénou vyrovnávali Jirkou Davidem do prázdné brány LCC.

Jak už to v české lize bývá, ucho džbánu se přeci jen utrhne a ne jinak tomu bylo i v úterý podvečer. Poslední periodu vyvinul Radotín na Pardubice útočný a střelecký tlak, kterému nebylo v silách domácích konkurovat, ani mu vzdorovat, a tak byl poprvé v zápase vidět brankový rozdíl o tři i čtyři branky. Za stavu 10:15 z pohledu pardubických se podařila pouze lehká korekce na 11:15, ale to bylo vše. Tedy třešničku na závěr si přichystalo duo Oulehla Hodaň, kdy první jmenovaný seknul deset vteřin před koncem brankáře a Hodaňovi nezbylo nic jiného, než Oulehlovi vyčinit stylem kanadsko-americké NHL. Konečný stav zápasu tedy 15:11 pro Radotín, který tak splnil další povinnost a pro Pardubice velice solidní utkání po minulém domácím trápení s Plzní.

LC Pardubice – LCC Radotín 11:15 (1:2, 4:3, 3:3, 3:7)

Branky domácích: Jůza 3, Oulehla 2, Jeřábek Jan 2, Prchlík, Skokan, Žák, David
Branky hostů: Pešek 4, Barák 3, Poupě Petr 2, Loskot Jiří 2, Košťál 2, Loskot Marek, Procházka Tomáš

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 137
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?