Lacrosse > Mužský lakros > Pardubice doma nakonec přehrály tým Jižního Města

Pardubice doma nakonec přehrály tým Jižního Města

16.5.2015

Pouze jeden den po vypjatém čtvrtfinálovém utkání Finsko-Česko na MS 2015 v hokeji byla malá hala Tipsport arény v Pardubicích svědkem dalšího dramatu – dalšího utkání letošního ročníku NBLL domácího LC Pardubice proti favoritovi z pražského Jižního Města.

Nabuzené Pardubice posílené o dva hráče rakouských Vienna Monarchs ale rozhodně nechtěly prodat svou kůži lacino. Naopak, chtěly nějaké body soupeři sebrat a od začátku zápasu nenechaly nikoho na pochybách, že by se to mohlo tentokrát povést. Východočeši v útoku jednoznačně zaskočeného soupeře přehrávali a po čtyřech minutách zaslouženě vedli v poměru 3:0.

V dalším průběhu zápasu se však projevila síla týmu hostů a hlavně nejlepšího hráče Jižního Města Pavla Došlého, který začal kritickou situaci řešit individuálními akcemi, při nichž na sebe stahoval několik obránců domácích, a on sám nebo jeho uvolnění spoluhráči pak nekompromisně zakončovali. Výsledkem bylo vyrovnání skóre a v polovině zápasu se mohlo začít od začátku.

Pardubičtí však nepodlehli depresi ze ztráty slibného náskoku a pěknými kombinacemi i střelami z dálky v dalším průběhu zápasu vedli vždy alespoň o jednu branku.

Když už se při vedení 13:11 po brance Jiřího Davida necelých deset minut před koncem čtvrté periody zdálo, že Pardubice získají dokonce 3 body za vítězství, došlo k signalizované výhodě za faul domácích a hostující Jáchym Plecháček této situace v 53. minutě dokonale využil. Po následných brankách Jůzy za domácí a Došlého za hosty byl stav ještě minutu před koncem stále výhodnější pro domácí 14:13. Pardubičtí ale nesplnili zadání, a místo hraní na maximum útočného času na polovině soupeře šli do zakončení. Což se jim samozřejmě proti tak silnému soupeři vymstilo. Jižní Město si ihned po získání míče vzalo time-out a následná hra v 6 bez brankaře byla díky trefě Pava Došlého úspěšná. Vyrovnáno 14:14, 44 sekund před koncem. Domácí však prohráli i následný face-off a pražský tým pokračoval ve hře bez brankaře. A jak jinak než po individuální akci Pavla Došlého a zakončení Marka Kytky 12 sekund před koncem se tým hostů snad poprvé v zápase dostal do vedení 15:14.

Pardubičtí fanoušci se již smiřovali s nulovým bodovým ziskem pro domácí i po tak pěkném výkonu. 12 sekund je však v lakrosu ještě dlouhá doba. Pardubičtí tentokrát vyhráli face-off a okamžitě si vzali time-out. Do té doby výborně chytající Jan Sadílek šel z brány a na hřiště vyrazilo 6 útočníků Pardubic, také dnes skvěle hrajících. Dvě sekundy před koncem na sebe vzal odpovědnost Jan Jůza a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, ale trefil pouze bližší tyč. Míč se však odrazil pro domácí tak šťastně, že vyskočil nad brankaře hostů a díky své rotaci se snesl zpět až za brankovou čáru Jižního Města. Vyrovnáno tedy 15:15 a zápas šel do svého pětiminutového prodloužení na náhlou smrt.

V prodloužení se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale těsně před koncem první minuty hry byli nakonec šťastnější hráči Pardubic, když Vojtěch Oulehla přešel jeden proti jednomu až na brankoviště Pražanů a v zakončení se nemýlil. Pardubice nakonec po velmi vypjatém, rychlém a herně velmi líbivém utkání zvítězily a získaly dva body.

LC Pardubice vs. SK Lacrosse Jižní Město 16:15 p. (5:3, 3:3, 5:5, 2:4, 1:0)

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193