Lacrosse > Mužský lakros > Padesát minut bez obdrženého gólu

Padesát minut bez obdrženého gólu

18.4.2013

(pp) – Středa 17. dubna 2013 byla ve znamení posledního vystoupení dvou dlouholetých rivalů – domácích Custodů a hráčů Jižního Města „A“ – před blížícím se dvacátým ročníkem Memoriálu Aleše Hřebeského.

Teplý, takřka letní večer přilákal diváky obou mužstev, kteří očekávali, že jejich chuťové lakrosové pohárky budou naplněny a lakrosová nálada bude naladěna. Ještě než se stačili diváci pohodlně uvelebit na lavicích, rozezněly se tyče mladého brankáře Jižního Města Tomáše Čekala jako zvony „Poledník“ a „sv. Pavel“ na místním kostele. S dozvukem rozeznělých tyčí dozněla i útočná snaha domácích a v duchu pravidla „na tyče se zápas nehraje“ začali hráči z jižní části Prahy sázet do sítě bezmocného Tomáše Říhy jeden gól za druhým. Nutno podotknout, že jim k tomu pomohly i naprosto hloupé a naivní nepovolené zákroky domácích zkušených obránců, které nemohli po celý zápas pozorně pískající rozhodčí přehlédnout. Hráči Jižního Města v této fázi hry naprosto dominovali ve všech herních činnostech. Když už to vypadalo, že první čtvrtina skončí debaklem 0:4, prosadil se individuální akcí kapitán domácího týmu Petr Poupě. Pravděpodobně někdy v tuto dobu opustil stadion asi znechucen výkonem domácího týmu bývalý trenér Custodů a reprezentace a hlavní organizátor MAHu Honza Barák. Je s podivem, že jej nenásledovali další příznivci domácích. Ti ale vydrželi a byli odměněni naprostým obratem ve vývoji zápasu.

Do druhé čtvrtiny nastoupil do branky domácích Dominik Sika, což byla při pohledu na prořídlou sestavu Custodů asi jediná možnost trenéra, jak něco změnit. A změna pomohla. Sika podržel tým na začátek čtyřmi vynikajícími zákroky a vnesl tak do obranných řad domácích klid, který se postupně přenášel i do útoku. Je třeba říct, že opravdu postupně, protože v průběhu druhé čtvrtiny nastříleli domácí pouze dvě branky a vzhledem k tomu, že hráči JM žádnou branku nepřidali, do kabin se šlo za stavu tři ku čtyřem.

Od druhé poloviny zápasu bylo však na hřišti vidět pouze jedno mužstvo a tím bylo mužstvo domácích. Nadšený a sympatický výkon hostí zejména v první čtvrtině byl zapomenut a hráči v černém se utápěli v individuálních akcích, které nikam proti už pozorné obraně domácích nevedly, takže Radotín mohl ke konečnému vítězství 14:4.

Zápas jako upoutávka na mezinárodní boxlakrosový turnaj, který se koná v Radotíně ve dnech 24.4.-27.4., splnil očekávání. Diváky dostal do fanouškovské nálady a trenérům obou týmů ukázal nedostatky, které turnajový herní systém neodpouští.

LCC Radotín v. LC Jižní Město „A“ 14:4 (1:4, 2:0, 3:0, 8:0)