Lacrosse > Mužský lakros > Old Dogs a Bisons zahájí v sobotu v Plzni Evropskou lakrosovou ligu

Old Dogs a Bisons zahájí v sobotu v Plzni Evropskou lakrosovou ligu

31.8.2012

Old Dogs a Bisons zahájí v sobotu v Plzni Evropskou lakrosovou ligu
Old Dogs a Bisons zahájí v sobotu v Plzni Evropskou lakrosovou ligu

Tým Old Dogs Plzeň otevře letošní Evropskou lakrosovou ligu utkáním s radotínskými Bizony. Pro domácí to bude na úvod velmi těžký soupeř, který prověří sílu plzeňského výběru.

Old Dogs skončili v loňském úvodním ročníku na pátém místě a podle slov manažera Zdeňka Stuchla je cílem pro tento rok třetí místo v konečném hodnocení ELL. K tomuto výsledku by Old Dogs, kromě jiného, měl dopomoci zkušený český reprezentační obránce Aleš Veselý, kterého získali v rámci draftu.

Radotínští Bizoni mají vyšší cíle než třetí místo, na kterém skončili v loňském roce. Manažer Leoš Novák pracuje s týmem velmi systematicky a s většinou klíčových hráčů má uzavřenou smlouvu do roku 2015. „Mým plánem je vybudovat v Evropě tým, který by mohl v budoucnosti konkurovat špičkovým kanadským týmům,“ říká Leoš Novák.

Ve druhém zápase od 14.30 h se představí dva nováčci letošní ligy. A bude to velmi pikantní souboj.

Na jedné straně ambiciózní německý celek Deutschland Adler, vedený Kanaďany Plunkettem a Potterem, proti Aitcom Pardubice s koučem Romanem Pokorným na střídačce. Německý tým se netají nejvyššími ambicemi, vždyť v jejich dresu nastupuje hned několik loňských vítězů ELL. Základní sestava je velmi zkušená a je jen otázkou, do jaké míry se jim ostatní hráči, kteří nemají s boxlakrosem takové zkušenosti, dokážou přiblížit.

Roman Pokorný, kouč Aitcom Pardubice, si jistě bude chtít spravit chuť po loňském neúspěchu, kdy s týmem ELL Orange obsadil až poslední, šesté místo. Do letošního ročníku nastupuje s jasným cílem – umístit se do třetího místa. „V draftu se nám podařilo získat kvalitní hráče, Gheorgheho, Kopfsteina, Sochnu, Gormana, se složením týmu jsme spokojeni,“ říká pardubický manažer Aleš Oulehla.

V dalších zápasech se představí zbývající dva týmy letošní Wolves Radotín a ELL Blue. Wolves jsou nejmladším týmem ligy a jejich hlavní ambicí je především získávat cenné zkušenosti z těžkých zápasů ELL. Do prvního turnaje navíc nastupují bez několika opor. Chybět budou Jiří Loskot, Petr Novák a Miroslav Jakš.

Tým ELL Blue, vedený Mirkem Knotkem, je složený z hráčů sedmi zemí a jejich hlavním cílem na prvním turnaji je především nastolit společný herní systém a spolupráci v týmu.

V úvodním turnaji letošního ročníku ELL mohou diváci očekávat velmi zajímavé souboje a především budou moci posoudit, jak se jednotlivé týmy vypořádají s faktem, že se prakticky poprvé sejdou až na tréninku před prvními zápasy. Všechna utkání budou hrána v plzeňské hokejbalové hale na Košutce (Žlutická ul.). Sledovat je můžete také v on-line přenosech na www.net-tv.cz. Výsledky a statistiky najdete na www.europeanlacrosseleague.eu.

Rozpis zápasů
Sobota 1. 9. 2012:

13.00 LC Bison Radotín–Old Dogs Plzeň
14.30 Deutschland Adler–Aitcom Pardubice
16.00 LC Bison Radotín–ELL Blue
17.30 Deutschland Adler–Wolves Radotín
19.00 Old Dogs Plzeň–ELL Blue
20.30 Aitcom Pardubice–Wolves Radotín

Neděle 2. 9. 2012:
9.00 A3 vs. B3 (o 5. místo)
10.30 A2 vs. B2 (o 3. místo)
12.00 A1 vs. B1 (finále)

Jan Barák

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272