Lacrosse > Interkros > Odstartoval další ročník Extraligy

Odstartoval další ročník Extraligy

25.11.2018

V sobotu 24.11.2018 odstartoval nový ročník interkrosové extraligy.

Do letošního ročníku nastoupilo šest týmů. Obhájce titulu Tea Party, PS Bandits, Ontario, Warriors, Vopice a nově Sokol Spořilov. Všech šest týmů odehrálo v sobotu dva zápasy. Sezonu začaly týmy Sokol Sořilov s Vopicemi, kde nováček soutěže předvedl pěkný a vyrovnaný výkon se svým soupeřel, ale bohužel na výhru to nestačilo. Po třetinách 7:11, 5:13 a 4:7 se z výhry radoval tým Vopice. Následoval zápas mezi obhájcem titulu Tea Party a Ontáriem. Šlo o velmi vyrovnaný zápas od začátku až do konce. Nakonec se ale obhájci titulu podařilo po třetinách 7:5, 8:9 a 7:6 zvítězit a připsat si první body. Třetí utkání odehrály zbývající týmy PS Bandits a Warriors. V zápase od začátku dominovali Banditi, když si hned v první třetině vytvořili dostatečný náskok, který nadále zvyšovali i ve druhé a třetí periodě. Zápas nakonec skončil po periodách 10:3, 9:4 a 9:3 vítězstvím PS Bandits 28:10. K dalšímu, čtvrtému zápasu dne, nastoupily týmy Tea Party a Vopice. První část zápasu byla vyrovnaná a na obou stranách padalo poměrně dost gólů. Lehce navrch měli nakonec hráči Tea Party, kteří po první periodě vedli 10:8. Druhou část se jim podařilo zcela ovládnout a Vopice ji tak prohráli 3:12. V poslední části se podařilo Vopicím pouze korigovat celkový výsledek dílčím vítezstvím třetí periody 6:2 na konečných 17:24. K pátému sobotnímu utkání nastoupily týmy Warriors a Sokol Spořilov. Přesto, že převážně mladý tým ze Spořilova dokázal poměrně jednodušše překonat brankáře Zíku v brance Warriors, nedařilo se jim ubránit nejlepšího jejich střelce Wasika, který svému týmu pomohl 13ti vstřelenými brankami k vítězství po periodách 10:5, 11:7 a 7:9. Poslední utkání prvního hracího dne proti sobě odehrály týmy PS Bandits a Ontario. V klubovém souboji se z počátku vyrovnaný zápas rychle přeměnil v jasnou dominanci Banditů, kterým se dařilo v každé periodě zvyšovat svůj náskok na soupeře. Po periodách 10:5, 10:2 a 10:6 se radovali z celkového vítězsvtí 30:13, což je po prvním dni zařadilo na průběžnou první příčku v lize, následováni Tea Party, také s plným počtem bodů a Vopicemi s Warriors po jedné výhře. Závěr tabulky uzavírá zatím Ontario a Sokol Spořilov, zatím bez výhry.

Další herní den je neděle 9. prosince. První zápas je od 8:00 opět na Zeleném Pruhu.