Lacrosse > Mužský lakros > Odehrán třetí hrací víkend 2BLL

Odehrán třetí hrací víkend 2BLL

13.11.2023

(jt) Pouhý den po vrcholu letošní boxlakrosové sezóny u nás, se na stejném hřišti, ale za výrazně příznivějšího počasí, uskutečnily další zápasy 2BLL.

Při nástupu do prvního zápasu to trochu vypadalo, že jsme se vrátili o dva dny zpět, neboť proti sobě nastoupily záložní týmy soupeřů z prvního semifinále NBLL. Tým z Jižního Města do zápasu vkročil aktivněji a téměř celou první polovinu zápasu střílel branky jen on. Až těsně před poločasem skórovali i hráči Zbraslavi, ale to bylo již po šesti gólech soupeře. Zbytek zápasu probíhal v obdobném duchu a tým z Jižního Města si po periodách 5:0, 1:1, 6:2 a 7:1 odnesl zasloužené vítězství 19:4.

Druhý zápas nedělního odpoledne svedl dohromady celky z Plzně a LCC Shadows. Oba týmy před začátkem zápasu minutou ticha uctili památku Julka Kóši, který nedávno navždy opustil pozemská hřiště. Samotný zápas byl již trochu méně přátelský, o čemž svědčí celkem 33 trestných minut, tedy více než 2krát tolik, než padlo v zápase branek. První půlce jednoznačně dominovali zkušení borci ze západočeské metropole, druhá půlka pak vyšla brankově lépe domácím. Po čtvrtinách 4:0, 3:1, 1:1 a 2:4 si vítězství 10:6 pohlídali hráči Plzně.

Třetí a poslední zápas tohoto dne měl být papírově poměrně jednoznačnou záležitostí, neboť svedl dohromady v sezóně zatím neporažený tým Old Dogs a zatím poslední Loupežníky ze Zbraslavi. Ti se úspěšnějšího soupeře nezalekli. Po periodách 2:2, 1:4, 2:3 a 1:2 si plzeňští odvážejí první letošní porážku. Zbraslav naopak vítězstvím 11:6 v 2BLL zakončila svůj velmi úspěšný víkend.