Lacrosse > Mužský lakros > Odehráli jsme druhé kolo JFLL

Odehráli jsme druhé kolo JFLL

1.6.2018

V neděli 27. 5. 2018 se na hřišti v pražském Radotíně uskutečnilo druhé kolo juniorské fieldlakrosové ligy. Slunečné počasí spíš zvalo k návštěvě nedalekého koupacího biotopu než ke sportovním výkonům na umělé trávě, která je prosypána drcenou černou gumou.

Přesto mladí lakrosoví borci předváděli velké nasazení po celou dobu svých zápasů. Vzhledem k věku a zkušenostem tak bylo možné spatřit i akce, kterým musel zatleskat i náhodný divák a při kterých i trenér soupeře jen uznale pokýval hlavou.

V tomto prvním ročníku nejde primárně o body za vítězství, ale spíše o seznámení se mladých hráčů s touto variantou lakrosu. Přesto je třeba konstatovat, že zatímco v kategorii U14 Je jeden z týmů přeci jen úspěšnější, co se sběru bodů týče, tak u U10 a U12 se po tomto víkendu týmy bodově srovnaly.

Krátce po 9. hodině do svého zápasu jako první nastoupili hráči smíšeného týmu Jižního Města a Plzně proti Radotínským v kategorii U14. První perioda patřila suverénovi této kategorie, který nedal domácím příliš šancí, a zdálo se, že zápas bude mít poměrně jednoznačný průběh. S tím se ale mladíci z Radotína nemínili smířit a v průběhu zápasu začali postupně soupeřův náskok odmazávat. Ve chvíli, kdy se již zdálo, že by zápas mohli otočit, však tým v dresech Jižního Města tuto možnost odmítl a připsal si tak další bod za vítězství.
LCC– JM/PLZ 6:7 (0:2, 2:2, 3:1, 1:2) 

Ve druhém zápase nastoupili stejní soupeři jen v kategorii o jednu nižší, tedy U12. Z prvního vzájemného utkání v Plzni vzešel vítězně tým Plzně a Jižního Města a to poměrně jednoznačným výsledkem. Dalo se tedy čekat, že napodobí své starší kolegy a i tentokrát zvítězí. Mladí hráči radotínského LCC se však rozhodli všechny přesvědčit, že i oni se již něco na velkém hřišti naučili a po dramatické koncovce se jim podařilo zvítězit.
LCC–JM/PLZ 11:6 (3:2, 3:0, 1:3, 4:1) 

Druhým zápasem kategorie U14 a třetím tohoto dne byl souboj hráčů v bílých dresech Jižního Města se Zbraslaví. Přes velkou snahu a nasazení týmu v zeleném však nepřinesl žádné výsledkové překvapení.
ZBR–JM/PLZ 5:13 (1:4, 0:4, 1:3, 3:2) 

Po poledni pak následoval zápas, který měl asi největší diváckou kulisu. To když proti sobě nastoupili nejmenší hráči Radotína a Zbraslavi, tedy kategorie U10. Zatímco na jedné straně střídacího území bylo možné sledovat „rojení červených mravenců“, tak na druhé zůstali trenéři osamoceni. Přesto byl zápas velmi dramatický. Především první polovina se Mravencům moc nepovedla, kluci zapomínali na nutnost pohybu a včasných přihrávek, hra byla rozháraná a plná chyb. Také se ukázalo, že pro některé, především mladší hráče, je plocha fieldového hřiště příliš veliká a vůbec se na hřišti neorientují. Ve druhé polovině, v zúžené sestavě, se Radotínským dařilo o mnoho lépe, dokázali srovnat na 9:9, měli další šance, ale vítěznou branku vystřelili soupeři ze Zbraslavi. Vrátili tak Radotínu těsnou porážku a srovnali s ním bodový zisk v této kategorii.
LCC–ZBR 9:10 (0:3, 2:3, 4:3, 3:1) 

V posledním zápase dne se střetli opět týmy z pravého a levého břehu řeky Berounky, tentokrát v kategorii U14. Přestože hráči Zbraslavi nejsou rozhodně horší než jejich soupeři a i vzhledem k tomu, jak velký pokrok udělali v předešlých letech, od nich mnozí tuto sezónu očekávali více. Bohužel se jim nedaří, a tak se na své soupeře dívají ze spodních příček tabulky. V tomto duchu se nesl i tento zápas. Šancí na obou stranách bylo celkem vyrovnaně, ale zatímco hráči jednoho týmu své střely proměňovali, druzí nikoliv. Dle toho zápas dopadl a domácí tým si z něj odnesl bod.
LCC–ZBR 13:5 (5:0, 4:1, 3:4, 1:0) 

Jiří Tilšer, Jan Barák, Antonín Gottwald
foto Karel Mokrý a Jana Niedermayerová 

Statistiky najdete zde.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa