Lacrosse > Mužský lakros > O vítězi letošní Evropské lakrosové ligy se rozhodne v sobotu večer v Radotíně

O vítězi letošní Evropské lakrosové ligy se rozhodne v sobotu večer v Radotíně

17.10.2013

O vítězi letošní Evropské lakrosové ligy se rozhodne v sobotu večer v Radotíně
O vítězi letošní Evropské lakrosové ligy se rozhodne v sobotu večer v Radotíně
O vítězi letošní Evropské lakrosové ligy se rozhodne v sobotu večer v Radotíně

(jb) – Nervozita hráčů pomalu stoupá, manažeři a trenéři horečně domlouvají poslední výměny hráčů, diváci se začínají těšit a organizátoři ladí poslední detaily. Blíží se velký lakrosový svátek, finále letošní Evropské lakrosové ligy. Již tuto sobotu se od 19 hod. na radotínském stadionu bude rozhodovat o vítězi této prestižní trofeje.

Předchozí tři turnaje pouze naznačily sílu a kvalitu jednotlivých týmů, nyní vše začíná znovu a kdo chce titul, nesmí zaváhat a musí ještě dvakrát zvítězit. Šance všech týmů jsou velmi vyrovnané a lze jen velmi těžko tipovat, který z nich bude večer slavit.

První semifinále svede dohromady vítěze základní části, LCC Wolves, s týmem Pietro Filipi, jehož výkonnost má stále stoupající tendenci. Poslední vzájemný duel rozhodli Wolves ve svůj prospěch až v závěrečné periodě a v semifinále lze očekávat velmi vyrovnaný duel, zvláště když Filipi budou posíleni o irského reprezentanta Seana Gibsona a Angličana Marka Webba. Trenér Miroslav Knotek však má v týmu i další skvělé hráče, brankářku Ginny Capicchioni, Klause Hauera, Brandona Boccellariho či Alana Keeleyho a zajisté využije i svých zkušeností asistenta trenéra české reprezentace na třech mistrovstvích světa.  Trenér Wolves, Jiří Pechar, bude spoléhat zejména na Jakuba Mareše v brance, v poli pak na reprezentanty Martina Hodaně, Jiřího Loskota, Emila Moravce a Jiřího Košťála. Jeho tým předváděl v průběhu ELL nejlepší lakros a bude zajímavé, jak tento poměrně mladý tým psychicky zvládne těžká rozhodující utkání.

Ve druhém semifinálovém utkání nastoupí loňští vítězové, Deutschland Adler, proti druhému radotínskému týmu LC Custodes.  Zápasy těchto soupeřů v základní části byly velmi vyrovnané a to samé lze očekávat od tohoto semifinále.

Pro německý tým bude zásadní výkon brankáře. Ani jeden z dvojice Neumann, Čekal zatím nedosahuje kvalit Neila Tyackeho, který loni dovedl Adlers až na vrchol, a ani obrana v některých zápasech nepůsobila příliš jistě. Naopak útočná vozba budí respekt. Hráči jako Jamie Plunkett, Brian Tyacke, Pavel Došlý nebo Marc Bradenburger patří v ELL mezi nejlepší a dokážou takovéto důležité zápasy rozhodovat.

Za Custodes se mezi tři tyče postaví Dominik Sika či Patrick Crosby. Oba gólmani zatím předváděli skvělé výkony a jistě budou oporami. Pro případný úspěch Custodes však bude rozhodující výkon trojice Petr Poupě, Radek Skála a Dominik Pešek. Tito hráči, pokud hrají v nejlepší formě, dokážou rozebrat každou obranu soupeře a jsou to také elitní střelci. V předchozích zápasech se jim však příliš nedařilo a tak uvidíme, zda si to nejlepší schovali až na rozhodující chvíle.

11.00 Semifinále 1: Wolves vs. Pietro Filipi
13.00 Semifinále 2: Deutschland Adler vs. LC Custodes
17.00 Zápas o třetí místo
19.00 Finále

Ať už postoupí do finále kdokoliv, půjde v každém případě o boxlakrosový vrchol podzimu, který by si žádný fanoušek neměl nechat ujít. Takovou koncentraci skvělých evropských a zámořských hráčů nikde jinde než v Evropské lize neuvidí. Zcela jistě budou k vidění velmi dramatické zápasy a to je to, co dělá tuto soutěž tak zajímavou pro všechny hráče a diváky.

Pro návštěvníky je připravena tipovací soutěž o 50l sud Gambrinusu od našeho partnera.

Organizátoři myslí i na fanoušky, kteří mají do Radotína daleko, nebo se nemohou přijet podívat z jiných důvodů. Celý finálový den bude vysílán živě s komentářem v anglickém jazyce na www.net-tv.cz.

Jan Barák

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 348

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%