Lacrosse > Ženský lakros > O víkendu vyvrcholí ženská liga, přijdou LCC Girls o nadvládu?

O víkendu vyvrcholí ženská liga, přijdou LCC Girls o nadvládu?

25.5.2023

O víkendu vyvrcholí ženská liga, přijdou LCC Girls o nadvládu?

Přestože se celá základní část Národní ligy ženského lakrosu odehrála v týdnu, nyní budou mít fanoušci možnost dorazit během volných dnů na závěrečné play-off. Semifinále soutěže jsou na programu v sobotu v Radotíně, finále a zápas o 3. místo se hrají v neděli na Mrázovce.

Teprve ve středu skončila nejvyrovnanější základní část ligy za poslední dekádu. O semifinálových dvojicích už ale bylo rozhodnuto před tímto duelem. V repríze loňského finále na sebe nejdříve narazí obhájkyně titulu LCC Girls a LC Jižní Město. To sice ze šesti zápasů jen jednou vyhrálo a jednou remizovalo, ale další vyrovnané zápasy, zvláště na podzim, ztratilo těsně.

Přesto budou Jižňačky mít těžkou úlohu, s Girls v základní části prohrály 6:11 a nedávno 3:16. Zmíněný loňský boj o zlato dopadl také pro zkušené radotínské hráčky poměrem 18:4. Girls navíc po zdravotních patáliích nabírají v posledních týdnech formu a titul si nechtějí nechat vzít.

Druhé semifinále proti sobě postaví Sokol I. Smíchov a LCC Harpyje a čeká se opravdu vyrovnaná bitva. V obou týmech budou pravděpodobně zářit hlavně juniorské reprezentantky, které už za pět týdnů nastoupí společně v českém dresu při domácím mistrovství Evropy. V loňském duelu o třetí místo vyhrály Harpyje 6:4, na podzim pak uspěl Smíchov poměrem 12:10 a nyní na začátku května zvítězily opět Harpyje a znovu těsně, konkrétně 8:7.

Diváci budou mít u obou hřišť vyhrazená místa.

Zápasy budou streamované na youtube kanále Českého ženského lakrosu

V neděli se také hrají na Mrázovce zápasy žákovské ligy. Už od 9 hodin kategorie U13 a od 12.15 kategorie U15.

Program víkendového play-off NLŽL

Sobota 27. května, Radotín
9.30 LCC Girls – LC Jižní Město
11.30 Sokol I. Smíchov – LCC Harpyje

Neděle 28. května, Mrázovka
10.30 o 3. místo
14.00 finále

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa