Lacrosse > Mužský lakros > O víkendu nás čeká pořádná porce zápasů NBLL

O víkendu nás čeká pořádná porce zápasů NBLL

14.1.2011

(pch) - Třetí „halový“ víkend NBLL opět svede do plzeňské haly na Košutce všechny týmy hrající českou box lakrosovou ligu. Celá soutěž se pomalu dostává do své druhé poloviny a kromě posledních dvou míst je pořadí kvůli rozdílnému počtu odehraných utkání jednotlivých účastníků, ale také díky vyrovnanému středu tabulky, poměrně nepřehledné.

Hned první sobotní utkání osmé Plzně (5-0-7) se šestou Slavií (5-0-6) nabídne nepochybně dramatickou podívanou. Oba soupeři se v posledních třech letech kromě jediného utkání, které vyhrála jednoznačně Slavia, vždy rozešli s rozdílem jednoho nebo dvou gólů. V prvním vzájemném utkání letošního ročníku zvítězila Slavia 14:13.  

Další zápas by měl být naopak jednoznačný. Aktuálně poslední Wolves (0-0-10) letos ještě nezískali ani bod a třetí Jižní Město (7-1--1), které nemůže nemyslet než na příčky nejvyšší, si už nemůže dovolit žádné ztráty. Oba soupeři se letos utkají poprvé. Wolves ve svém předchozím utkání prohráli vysoko se Slavií 1:21 a Jižní Město si i přes dramatický závěr utkání poradilo s Falcony 10:9.

Jednu hodinu po poledni na sebe narazí tradiční soupeři – v současné době vedoucí Malešice (8-1--2), které hrají ve velké pohodě, a páté Pardubice (6-0-4). Pardubice vždy koušou a v posledních letech se pomalu, ale nezadržitelně zlepšují. Možná si dnes konečně povezou domů skalp jednoho ze tří týmů silné pražské trojky. V prvním utkání těchto soupeřů se radovaly Malešice po výsledku 14:7. Ve svém posledním utkání před vánoční přestávkou Pardubice přehrály těsně slovenský tým Nationals 9:8 a Malešice si poradily s Falcony vysoko 16:3.  

Další utkání má opět jednoznačného favorita – druhý LCC Radotín (7-1+-0) letos ještě neprohrál a soupeři zpod Jeseníků pravidelně nakládá dvaceti nebo třicetigólové příděly. Ovšem pozor – ani Highlanders (0-0-10) už nejsou tím, čím bývali a jejich hra se výrazně zlepšila, byť na bod to v letošní NBLL zatím nestačilo. Ve svých posledních dvou utkáních šumperští hráči odcházeli s hlavou vztyčenou – s Falcony prohráli 6:10 a s Plzní 9:13. LCC hrál poslední soutěžní utkání 5. prosince se Slavií, když zvítězil 9:5.

Večerní program obstará souboj slovenských Nationals (4-0-5) na devátém místě aktuální tabulky a pražských Forfunů (6-1+-2), kteří okupují čtvrté místo. Pokud slovenský tým dorazí v silné sestavě, mohl by si spravit chuť ze smolné prohry s Pardubicemi 8:9. Forfuni jsou ale rozehraní – v čtvrtek před týdnem tady porazili domácí Plzeň 19:12.

Nedělní program naštěstí nechá fanouška box lakrosu trochu dospat případnou návštěvu některého z vyhlášených plzeňských klubů – „až“ od 10.00 hodin se utká LCC Radotín s Nationals. I v tomto utkání je LCC jasným favoritem, ovšem stát se může cokoliv.

Ve 12.30 začne velice očekávaný duel dvou týmů, které letos nezískaly ani bod – Wolves vs. Highlanders. S ohledem na výkony, jaké předvádí pražský tým, lze předpokládat, že šumperští horalé pojedou domů veseleji.

V Plzni pak už zbývají jen dvě utkání pro fajnšmekry: Plzeň se v tomto ročníku poprvé utká s Pardubicemi a Malešice budou moci oplatit prohru v prodloužení Forfunu. V prvním případě si vůbec neodvažuji odhadovat výsledek. Pardubice jsou asi mírnými favority, ale Plzeň dokáže překvapit. Pokud se sejde v silné sestavě a povede se jí od začátku, mohla by tři body získat. Pardubičtí si ovšem nemohou dovolit zaváhat, pokud chtějí pomýšlet na celkové čtvrté místo zajišťující jim účast v play-off.

V posledním plzeňském utkání jsou mírným favoritem Malešice. V poslední době hrají dobře a střelecky se jim daří. Forfun však potřebuje pro pravděpodobný souboj s Pardubicemi o čtvrté místo v play-off body navíc. Ty se mu podařilo již získat v předchozím utkání dnešních soupeřů, kde Malešicím sebral body za vítězství v prodloužení 8:7.

Pokud budete mít rychlé auto, možná stihnete i začátek utkání, které slibuje další zajímavý souboj – tradičně od 20.00 hod. se ve Sportovní hale na Jižním Městě utká domácí tým proti Slavii. Jižní Město má v nohách (a hlavně v hlavách) nepříliš přesvědčivé vítězství proti Falconu z minulé neděle a naopak Slavia poslední čtyři utkání válí – porazila Plzeň, Forfuny i Wolves a Radotínu nedala svou kůži zadarmo.

Program víkendu

sobota, 15. ledna 2011, vše hala Na Košutce, Plzeň
8:00 Plzeň - Slavia
10:30 Wolves - Jižní Město
13:00 Malešice - Pardubice                               
15:30 LCC Radotín - Highlanders LT
20:00 Nationals - Forfun

neděle, 16.ledna 2011, vše hala Na Košutce, Plzeň, není-li uvedeno jinak
10:00 LCC Radotín - Nationals
12:30 Wolves - Highlanders LT
15:00 Plzeň - Pardubice
17:30 Forfun - Malešice                               
20:00 Jižní Město - Slavia (Sportovní hala Jižní Město)

Petr Chmelař

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%