Lacrosse > Mužský lakros > O titul box lakrosového mistra se utkají Jižní Město a Custodes Radotín

O titul box lakrosového mistra se utkají Jižní Město a Custodes Radotín

13.5.2010

V semifinále Národní box lakrosové ligy přehráli Custodes naprosto jednoznačně Falcons a Jižní Město si poradilo s Malešicemi. O titul boxlakrosového mistra tak budou opět bojovat dva největší rivalové.

Semifinále 1/1: LC Custodes–Falcon Millionaires 22:7 (3:1, 9:2, 3:3, 7:1)
Semifinále 1/2: Falcon Millionaires–LC Custodes 2:27 (0:5, 0:8, 1:5, 1:9)

LC Custodes neměli s Falcon Millionaires, svými klubovými kolegy, příliš těžkou práci. První čtvrtfinálový zápas se odehrál v úterý 11. 5. Custodes svého soupeře předčili technikou i fyzičkou a v poklidu si dokráčeli pro vítězství 22:7. O tomto výsledku by se dalo říct, že je pro Falcons ještě docela lichotivý a sedm gólů v síti Custodes, o které se podělili Jakub Šalom, Petr Gherghe, Patrik Procházka a Pavel Sedlák, není pro obranu obhájce titulu nejlepší vizitkou. Největší hrozbou pro Falcons byli mladíci Dominik Pešek a Jiří Loskot, kteří oba skórovali pětkrát, čtyři góly dal Jiří Košťál, který si připsal navíc tři body za asistence.

Ve druhém semifinálovém zápase ve středu hráli Custodes soustředěněji a hlavně zlepšili obranu. Obrana Custodes v posledním roce prošla generační výměnou, několik zkušených hráčů ukončilo vrcholovou kariéru a na hře je to někdy znát. Zlepšení defenzívy oproti úterku ale bylo patrné. V první půli uržel brankář Tomáš Říha čisté konto a až po 40 minutách hry dokázal Dominika Siku, který hájil branku Custodes od poloviny zápasu, prostřelit Patrik Procházka. Druhé semifinále nakonec skončilo vítězstvím Custodes 27:2 a některé jejich akce byly až exhibiční. Falcons, kterým chybělo několik klíčových hráčů, už ke konci zápasu působili trochu rezignovaně a ukázalo se, jaká výkonnostní propast zeje za trojicí nejlepších týmů v lize. Střelecky zazářil Radek Skála se šesti góly, Petr Poupě a Dominik Pešek přidali po čtyřech a každý z nich zaznamenal i tři asistence.

V týmů vítězů se představili i dvě posily z kanadského Halifaxu, obránce James Barnett a útočník Tom Hunt. Ti se v průběhu prvního zápasu postupně seznamovali s herním stylem a ve druhém duelu již patřili k platným hráčům.

Semifinále 2/2: TJ Malešice–SK Lacrosse Jižní Město 4:12 (0:3, 1:3, 0:5, 3:1)

Po pondělním prvním zápase mezi druhou semifinálovou dvojicí, ve kterém Jižní Město porazilo Malešice 15:10 se očekával zajímavý souboj v odvetě. O porážce Malešic v pondělí rozhodl víceméně jeden pětiminutový výpadek, jinak byl zápas poměrně vyrovnaný.

Druhý semifinálový zápas se odehrál letos poprvé v hokejové hale Slavie v Edenu. Oba týmy šly do boje s velkým odhodláním. Malešice usilovaly o výhru a prodloužení série na tři zápasy, aby si udrželi naději zopakovat loňskou finálovou účast. Jižní Město toužilo po druhém vítězství a ušetření sil na finále.

Na tabuli svítil čas 1:13, když Tomáš Kondr z Jižního Města po přihrávce Milana Černíka otevřel skóre. Do konce čtvrtiny stihli hráči Jižního Města přidat další dvě branky. Hráči Malešic naproti tomu svou první branku vstřelili až ve 12. minutě druhé čtvrtiny; Jižní Město mezitím stihlo přidat další tři branky. V polovině zápasu svítil na ukazateli stav 6:1 a výborně chytajícího Jiřího Malinu na zbytek utkání vystřídal druhý brankář Jižního Města, Marek Dobrý.

Za celou třetí třetinu se Malešicím nepodařilo skórovat a náskok Jižního Města utěšeně narůstal až na 11:1. V průběhu této třetiny také již všichni tušili, že žádný zásadní obrat nenastane. Jižní Město hrálo v pohodě a mohlo si dovolit zvolnit, hráči Malešic, hlavně ti mladší, zase jen stěží drželi na uzdě své emoce a zklamání z průběhu zápasu.

V 1. minutě čtvrté čtvrtiny po chybné přihrávce na straně Jižního Města vstřelily Malešice po sólu přes půl hřiště svou druhou branku, na začátku 5. minuty pak Tomáš Beran přidal třetí. Od 7. minuty ale byla hra několikrát zastavena a začala série vyloučení na obou stranách. Po několika potyčkách rozdali rozhodčí balík dvouminutových, pětiminutových a osobních trestů a chvilku to vypadalo, že na trestných lavicích bude víc hráčů než na hřišti. V jednu dobu se hrálo jen tři na tři.

Zápas nakonec skončil 13:4 pro hráče Jižního Města. Nejúspěšnějším střelcem zápasu se stal Pavel Došlý s 8 góly.

Jižní Město se tak může těšit na zaplněné tribuny stadionu LCC Radotín, kde finálová série začíná v pondělí 17. 5. v 19.30. Druhé utkání se koná v hale Slavie v Edenu v úterý ve stejný čas, ve středu se pak série hraná na tři vítězné zápasy vrací do Radotína.

Jan Barák, Michaela Zvarová, Ondřej Mika

Foto Petr Tahal: Semifinále NBLL 2/2 (TJ Malešice–SK Lacrosse Jižní Město)

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 347

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%