Lacrosse > Mužský lakros > O nový pohár pro vítěze NFLL se po roce opět utká Jižní Město s Radotínem

O nový pohár pro vítěze NFLL se po roce opět utká Jižní Město s Radotínem

14.10.2014

O nový pohár pro vítěze NFLL se po roce opět utká Jižní Město s Radotínem

(pch) – Atletický stadion Slavie Praha bude v neděli 19. října od 15.00 hod. svědkem opakování loňského superfinále fieldlakrosové soutěže. Letos je ovšem Radotín jednoznačným favoritem. 

Třiadvacátý ročník nejstarší fieldlakrosové ligy v kontinentální Evropě vyvrcholí dlouho očekávaným duelem prvního a druhého týmu po základní části, kterými jsou LC Jižní Město a LCC Radotín.

Radotín až do posledního víkendu v Bratislavě procházel celou soutěží zcela bez zaváhání, jen v utkáních v Bratislavě podlehl v oslabené sestavě vídeňským Monarchům (2:10) a těsně porazil Tricksters (12:11). 

Ani Jižní Město neukázalo ve svých posledních utkáních před superfinále nějak oslnivou formu. Minulý týden v pátek prohrálo znovu poměrně vysokým rozdílem i své druhé střetnutí s finálovým soupeřem v základní části (3:7, předchozí utkání 6:17), v sobotu si sice spravilo chuť s Tricksters (13:8), avšak v neděli podlehlo skvěle finišující Vídni (13:12).

Do superfinále tedy jako favorit nastupuje LCC Radotín. Určitě bude chtít dát svým fanouškům zapomenout na loňské finále, které si Radotín prohrál až v závěrečných minutách utkání.

 „Loňské superfinále jsme si prohráli sami, byli jsme si až příliš jistí vítězstvím, a to se ve sportu nevyplácí. Na finále nechystáme žádnou speciální taktiku, snažíme se ve všech zápasech hrát co nejlépe a toto utkání nebude výjimkou,“ uvedl trenér LCC Radotína Jan Barák. 

Jižní Město se svým loňským osmým vítězstvím dotáhlo na historicky neúspěšnější fieldlakrosový klub v České republice TJ Malešice. Počítáme-li ovšem vítězství v posledních deseti letech, je v čele jasně právě Jižní Město se šesti tituly.

„První zápas se hrál o letních prázdinách, kdy mnoho našich hráčů bylo na dovolených. K druhému jsme již nastoupili v lepší sestavě a nebýt zásadních pochybení rozhodčího v kombinaci s naší nedisciplinovaností, mohlo utkání skončit opačně. Pro finále počítáme se všemi oporami, takže by základní sestava měla být opravdu kvalitní,“ prohlásil k blížícímu se lakrosovému svátku kapitán týmu Jižního Města Jakub Nosek.

Petr Chmelař

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 93