Lacrosse > Mužský lakros > O nový pohár pro vítěze NFLL se po roce opět utká Jižní Město s Radotínem

O nový pohár pro vítěze NFLL se po roce opět utká Jižní Město s Radotínem

14.10.2014

O nový pohár pro vítěze NFLL se po roce opět utká Jižní Město s Radotínem

(pch) – Atletický stadion Slavie Praha bude v neděli 19. října od 15.00 hod. svědkem opakování loňského superfinále fieldlakrosové soutěže. Letos je ovšem Radotín jednoznačným favoritem. 

Třiadvacátý ročník nejstarší fieldlakrosové ligy v kontinentální Evropě vyvrcholí dlouho očekávaným duelem prvního a druhého týmu po základní části, kterými jsou LC Jižní Město a LCC Radotín.

Radotín až do posledního víkendu v Bratislavě procházel celou soutěží zcela bez zaváhání, jen v utkáních v Bratislavě podlehl v oslabené sestavě vídeňským Monarchům (2:10) a těsně porazil Tricksters (12:11). 

Ani Jižní Město neukázalo ve svých posledních utkáních před superfinále nějak oslnivou formu. Minulý týden v pátek prohrálo znovu poměrně vysokým rozdílem i své druhé střetnutí s finálovým soupeřem v základní části (3:7, předchozí utkání 6:17), v sobotu si sice spravilo chuť s Tricksters (13:8), avšak v neděli podlehlo skvěle finišující Vídni (13:12).

Do superfinále tedy jako favorit nastupuje LCC Radotín. Určitě bude chtít dát svým fanouškům zapomenout na loňské finále, které si Radotín prohrál až v závěrečných minutách utkání.

 „Loňské superfinále jsme si prohráli sami, byli jsme si až příliš jistí vítězstvím, a to se ve sportu nevyplácí. Na finále nechystáme žádnou speciální taktiku, snažíme se ve všech zápasech hrát co nejlépe a toto utkání nebude výjimkou,“ uvedl trenér LCC Radotína Jan Barák. 

Jižní Město se svým loňským osmým vítězstvím dotáhlo na historicky neúspěšnější fieldlakrosový klub v České republice TJ Malešice. Počítáme-li ovšem vítězství v posledních deseti letech, je v čele jasně právě Jižní Město se šesti tituly.

„První zápas se hrál o letních prázdinách, kdy mnoho našich hráčů bylo na dovolených. K druhému jsme již nastoupili v lepší sestavě a nebýt zásadních pochybení rozhodčího v kombinaci s naší nedisciplinovaností, mohlo utkání skončit opačně. Pro finále počítáme se všemi oporami, takže by základní sestava měla být opravdu kvalitní,“ prohlásil k blížícímu se lakrosovému svátku kapitán týmu Jižního Města Jakub Nosek.

Petr Chmelař

Právě se hraje

 

Anketa

Soutěže ČSML
Celkem hlasů 22
Souhlasíte, aby se obě hlavní soutěže ČSML hrály souběžně během celé sezóny?