Lacrosse > Mužský lakros > O boxlakrosovém titulu se rozhodne až v pátém finále

O boxlakrosovém titulu se rozhodne až v pátém finále

28.10.2008

O letošním vítězi Národní boxlakrosové ligy se rozhodne až v pátečním pátém utkání. V tom čtvrtém totiž Jižní Město zvítězilo nad Radotínem 13:11. Zajímavý zápas byl ještě v polovině nerozhodný 5:5 a před poslední čtvrtinou vedlo Jižní Město jen o gól. Nakonec zápas dotáhlo do vítězného konce a vynutilo si pátý souboj.

Do zápasu vstoupilo aktivněji Jižní Město, ale několik svých šancí nedokázalo proměnit, naopak radotínský tým do dvoubrankového vedení dostal během minuty Patrik Procházka. Nejdříve snadno prošel obranou a o chvíli později se uvolnil po otočce a prostřelil brankáře Malinu. Jižňák reagoval poměrně rychle.

Jamie Plunkett udržel v obležení obránců míček a trefil ho do odkryté části branky. Hráči v černém pak ovládli hřiště. V jedenácté minutě trefil při signalizované výhodě šibenici Pavel Došlý a vyrovnal. O chvíli později už Jižní Město vedlo. Jamie Plunkett našel svého bratra Lindsayho, ten naznačil střelu a pak skóroval kolem Říhy. Ještě do přestávky se důrazně do šance natlačil Pavel Došlý a svou druhou brankou zvýšil na 4:2. Radotín měl ještě šanci na zkorigování, ale Jiřího Košťála vychytal Malina.

Ve druhé části nelítostný boj pokračoval. Radotín nejdříve nedal sérii šancí a pak se dočkal gólu z lakrosky Jana Košťála, ovšem rozhodčí branku neuznali pro postavení hráče v brankovišti. Ve 22. minutě oslabili Jižní Město ve stejné chvíli bratři Ondráčkové a Radotín dvojnásobnou přesilovku rychle využil. Jenže i Gadzuras stál při zakončení v brankovišti. A tak se LCC dočkalo regulérní branky až v plném počtu, když se prosadil Jiří Košťál.

O pár sekund později schoval střelu za obráncem k tyči Gheorghe a stav byl znovu nerozhodný. Radotín podržel následně při šancích soupeře brankář Říha a naopak Skála poslal červený výběr do vedení pěknou střelou do horního růžku. Půl minuty před sirénou risklo Jižní Město power play a při následném vyloučení Munka srovnal pět sekund před velkou přestávkou na 5:5 Jamie Plunkett.

Na konci první minuty třetí čtvrtiny trefil pěkně k tyči Lindsay Plunkett a znovu tak šel do vedení Jižňák. Tvrdé utkání přinášelo šance na obou stranách, ale účinná byla opět možnost Jižního Města. Jamie Plunkett našel svého bratra a ten tentokrát zamířil dolů. Vzápětí se na druhé straně v dobré příležitosti neprosadil Jiří Košťál, ovšem posléze byl faulován Adamem Odnráčkem a Radotín dostal výhodu přesilové hry. Prosadil se však v oslabení soupeř. Pavel Došlý vyvezl míček, udržel ho a našel Lindsayho Plunketta. Ten posunul chytrým obloučkem balonek na Nováčka, který zvýšil na 8:5. Radotín zareagoval na nepříznivou situaci oddechovým časem.

A přišla ofenzivní smršť LCC. Dvě šance Procházky i střelu Jiřího Košťála pokryl brankář Malina, ovšem pak neudržel nervy Minařík a dostal dvě plus deset minut. To Radotín ještě více nakoplo a vzniklou přesilovku využil po odraženém pokusu Gheorgheho Petr Poupě. O pár sekund později navíc snížil na rozdíl jediné branky po asistenci Skokana Jiří Košťál. Pak ale vše vzal na sebe z Jižňáku Pavel Došlý, udržel míček snad přes osm soubojů a v poslední sekundě časového limitu pro střelu zvýšil na 9:7.

Pak předvedl důraz při akci Lindsay Plunkett a znovu byl rozdíl ve stavu tříbrankový. Navíc si desetiminutový trest na druhé straně šel odpykat za nesportovní chování Ondřej Mika. Radotín vrátil do hry dvě minuty před koncem třetí části Petr Poupě, jehož nečekaná střela skončila za Malinou. Ten však svůj tým vzápětí podržel při tvrdé ráně Procházky a šanci Hodaně. Dvaadvacet sekund před sirénou putoval na trestnou lavici Kopřiva z Jižního Města a Radotín oplácel stejnou mincí, jako Jižňák ve druhém dějství. Přesilovkovou situaci zakončil Gadzuras a snížil na 9:10.

Poslední část byla taktická a dlouho se nemohl žádný z týmů prosadit. Nutno dodat, že se činili také oba brankáři. Až v dvaapadesáté minutě pomohla Jižňáku branková konstrukce, stejně jako o chvíli později, když trefil břevno zblízka Jiří Košťál. Radotín sice pokračoval v tlaku, avšak v důležité chvíli udeřilo Jižní Město. Pavel Došlý našel Nováčka, který se neomylně trefil k tyči. Do konce čtvrté čtvrtiny chybělo pět minut a byl to vůbec první gól v této části. O minutu později trefil šibenici stejný hráč ve chvíli, kdy končil časový limit pro střelu. Jižní Město vedlo už 12:9 a mělo nakročeno k vítězství.

Radotín dostal šanci sto čtyřicet sekund před koncem, když byl vyloučen Jamie Plunkett za kontakt s brankářem Říhou. Početní výhodu využil tvrdou střelou Petr Poupě a snížil na rozdíl dvou gólů. Po pouhých dvaceti vteřinách ale odpověděl Adam Ondráček a opět uklidnil tým z Jižního Města. Situace se ale za další půlminutu opět změnila. Brankáře Malinu propálil radotínský Neužil. Osm sekund před koncem si vzalo LCC ještě oddechový čas, ale porážku už hráči Radotína neodvrátili. Jižní Město vyhrálo čtvrté finále 13:11.

LC SK Jižní Město – LCC Radotín 13:11 (4:2, 1:3, 5:3, 3:3)

Stav série: 2:2

Rozhodující pátý finálový zápas se hraje v pátek 31. října od 19 hodin v Radotíně.