Lacrosse > Ženský lakros > Nymburk hostí rekordní mistrovství Evropy žen

Nymburk hostí rekordní mistrovství Evropy žen

5.8.2015

Počtvrté v historii se na českém území koná lakrosové mistrovství Evropy. Poprvé se po rozdělení šampionátů hraje samostatný turnaj žen, který hostí za rekordní účasti sedmnácti zemí Nymburk. Titul obhajuje tým Anglie, což bude hned první soupeř českých reprezentantek.

Šampionát začíná ve čtvrtek 6. srpna a hned zahajovací duel obstarají ve 12 hodin Češky s Angličankami, které obhajují zlato z ME 2012 v Amsterdamu. V sobotu od 18 hodin se český výběr střetne ve skupině 1 s Norskem a o den později ve 13.30 s Finskem. Během těchto víkendových zápasů se budou Češky chtít spolehnouttaké na podporu fanoušků. Turnaj vyvrcholí v sobotu 15. srpna zápasy o umístění.

Český tým je pro domácí ME složen převážně z hráček LCC Radotín, doplněn o čtyři hráčky z Jižního Města a Annou Kopeckou působící přes rok v zámoří. Češky už si konfrontaci s účastníkem šampionátu zkusily včera, když v přípravném utkání podlehli Izraeli 5:10.

V Nymburce obhajují Češky pátou příčku z posledního ME. Horší nikdy naše reprezentantky na kontinentálním šampionátu nebyly. Navázat na tři bronzové medaile z minulosti ale bude ve stále rostoucí konkurenci nesmírně těžké. Postup ze skupiny za silnou Anglií se však očekává. Mezi nové účastníky ME patří Belgie, Izrael, Itálie, Norsko a Španělsko.

Nymburk přivítá také 28 evropských rozhodčích z deseti zemí, včetně pěti českých. Někteří z nich pískali také na nedávno skončeném MS juniorek ve Skotsku.

Více informací o mistrovství Evropy najdete na oficiálních stránkách turnaje: http://www.ec15lax.com/

 

Foto: Facebook Czech women's lacrosse team 2015

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 347

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%