Lacrosse > Ženský lakros > Nový web lakrosové unie - kopie

Nový web lakrosové unie - kopie

(pch) - Jménem všech tří redakcí vás vítám na novém webu České lakrosové unie, který je právě dnes spouštěn do aktivního režimu.  Doufáme, že se stane navštěvovaným místem, poskytujícím informace všem zainteresovaným skupinám – laické veřejnosti, hráčům a vedoucím týmů, ale i novinářům a zájemcům o náš sport.

Určitě vás napadne otázka, proč je potřeba nový web, když starý fungoval dobře. Za iniciováním vzniku nového webu stála myšlenka, aby do něj mohla přispívat co nejširší skupina lidí a aby se stránky staly živoucím organizmem a nedílnou součástí a odrazem lakrosové komunity.

Na tomto místě nezbývá než velmi hlasitě a se vším respektem poděkovat Petrovi Tahalovi, jehož byl starý web doslova a do písmene dítětem a který jej vypiplal a udržoval v chodu vlastně už od roku 1997, přičemž doména www.lacrosse.cz začala fungovat v roce 2001. Bez jeho nezměrné obětavé práce bychom si asi těžko mohli číst aktuální výsledky z našich lig, reporty z mistrovství či aktualitky ze zahraničí. Práci, kterou Petr na webu odvedl, lze asi těžko jakkoliv změřit. Snad jedině tím, jaký byl její výsledek a co za sebou jako správce stránek zanechává.

Nový web je postaven na redakčním systému firmy Infonia, která byla vybrána ve výběrovém řízení pořádaném ČLU. Tato společnost má zkušenosti se sportovními weby, za všechny můžeme zmínit web českého ragby. Díky redakčnímu systému je přidávání a správa obsahu velmi jednoduchá.

Struktura webu kopíruje strukturu organizace ČLU – tj. hlavní stránka, která shrnuje všechny zajímavé zprávy z jednotlivých lakrosů, a pak tři stránky pro každý z lakrosů (mužský, ženský a interkros).

Postupem času by měl přibýt ještě tzv. matriční systém, který by usnadnil evidenci členské základny a tvorbu soupisek a umožnil jednotnou registraci v rámci ČLU. O každou stránku jednoho typu lakrosu se stará redakce, která se bude snažit web otevřít co nejširšímu spektru přispěvatelů – kontakt na redakci najdete vždy v příslušné sekci Kontakty. Nový web lze samozřejmě neustále rozvíjet a upravovat – proto neváhejte a přicházejte sami se svými nápady a podněty, buď se obraťte přímo na redakci, anebo využijte diskusní fórum.

Jedna kapitola lakrosu v Čechách končí a před námi se otevírá další… To, zdali se nám podaří bezezbytku naplnit a využít možnosti a příležitosti, které web nabízí, záleží zase jen a jen na nás.

Petr Chmelař

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%