Lacrosse > Ženský lakros > Nový ročník ženské ligy má pět účastníků - kopie - kopie

Nový ročník ženské ligy má pět účastníků - kopie - kopie

26.9.2008

V sobotu odstartuje nový ročník Národní ženské lakrosové ligy, která se dočkala rozšíření na pět týmů. Ke stávajícím čtyřem přibyl celek FTVS Retro Team, který bude chtít hrát v soutěži důstojnou roli. Mistrovský titul obhajuje LCC Radotín. Sezona bude malinko upravena kvůli tomu, že příští rok v červnu pořádá Praha mistrovství světa.

Radotín, Jižní Město, Slavia a Inferno se dočkali nového parťáka. Ženskou ligu totiž bude hrát také nový celek FTVS Retro Team. Ten má velmi zajímavé složení, včetně několika cenných posil z ostatních týmů. Změní se tak herní systém, když každý hrací víkend nebude jeden klub hrát. Další změna ale přichází také kvůli MS žen, které Praha hostí příští rok v červnu, tedy v době, když liga běžně vrcholila.

Účastníci se střetnou během soutěže nejprve v základní části dvakrát každý s každým, následovat budou boje o umístění. Herní systém umožňuje, že se některé celky střetnou dvakrát už na podzim a na jaře, kdy bude program nahuštěn, už ani jednou. V duelech o umístění se bude hrát na dvě vítězná utkání. První dva týmy ze základní části si zahrají finále, o bronz bude hrát třetí celek ze základní části s vítězem souboje čtvrtého s pátým. Mistrovský titul obhajují hráčky LCC Radotín.

Ten měl tradičně svědomitou letní přípravu, včetně soustředění ve Veselí. Do FTVS odešla Anna Dočkalová, která však stejně v uplynulém ročníku Radotínu nepomohla. Mateřské povinnosti si plní Magdalena Machková a v zahraničí je Anna Kopecká. Také druhý finalista poslední ligové sezony Jižní Město nezahálelo. "Příprava přes léto probíhala individuálně.

Od září trénujeme dvakrát týdně, plus jsme měli víkendové soustředění," řekl trenér Milan Černík. Jižňák vstoupí do nového ročníku oslaben. Do FTVS odešla reprezentační brankářeka Simona Kordačová, chybět bude také Lenka Martinová a Pavla Mühlbachová, která je v zahraničí. Na druhou stranu další zkušenosti budou sbírat mladé hráčky, které se zapojily už loni do týmu.

Třetí místo bude obhajovat Inferno, ale i Slavia mu šlapala v boji o bronz na paty. Červenobílý tým ale bude v nové sezoně oslaben. Do týmu FTVS odešla dvojice Klimoszková, Fuková, z Inferna tahoun týmu Eva Chudlařská. A tak se může stát černým koněm soutěže právě nový celek v lize.

"Tým FTVS bude mít určitě ambice dokázat, že není jako nováček nejhorší, což bude určitě zajímavé pro vývoj ligy, na druhou stranu některým týmům odešly opory na hostováni právě do FTVS, a tím liga ztratí na kvalitě," hodnotí situaci Černík.

Vůdčí postava nového týmu Barbara Klimoszková však chce od FTVS hlavně pohodové zapojení se do soutěže. "Chceme vytvořit nový tým schopný se zapojit do ligy a hrát vyrovnané zápasy. V lize nemáme žádné velké ambice, jen si kvalitně zahrát," přiznala Klimoszková. Ta bude mít v kádru kromě již zmíněných posil také bývalé hráčky Free Foot Flamingo nebo Flamingo Slavia, které nehrály ligu více než dva roky. Tým je pak doplněn o juniorky FTVS.

Víkendový program NŽLL (hřiště FTVS - Vokovice):

Sobota: 27. září:15.00 LCC Radotín - FTVS Retro Team16.30 SK Lacrosse Jižní Město - LK Slavia Flamingo
Neděle 28. září:10.00 SK Lacrosse Jižní Město - FTVS Retro Team12.00 LCC Radotín - LK Slavia Flamingo

 

 

 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%