Lacrosse > Ženský lakros > Novou éru začnou Češky na konci roku v Hongkongu

Novou éru začnou Češky na konci roku v Hongkongu

20.10.2023

Opravdu nevšední start nové etapy sixes, jejímž vrcholem budou za pět let olympijské hry v Los Angeles, čeká český ženský národní tým. Poslední dny tohoto roku odehraje prestižní turnaj Super Sixes v Hongkongu, kde poměří síly evropské a asijské celky.

Celý lakrosový svět tento týden přijal úžasnou zprávu, že se tento sport dostal do programu olympijských her v roce 2028. Jedním z hesel pro tuto cestu je New Era. Nová éra odstartuje opravdu prvním velkým mezinárodním turnajem v Hongkongu. Super Sixes se zde odehrají od 29. do 31. prosince a Češky u toho nebudou chybět.

Kromě svěřenkyň trenéra Adama Ondráčka a domácího výběru si zde zahrají také reprezentace Německa, Izraele, Velké Británie, Filipín a Číny. Všichni tři evropští zástupci z loňských Světových her se tak potkají znovu v Hongkongu. „Máme obrovskou radost, že se nám tato příležitost naskytla. S pondělní zprávou od Mezinárodního olympijského výboru už nejedeme hrát ‚jen‘ sixes, ale oficiální olympijskou verzi lakrosu,“ říká Linda Semeráková, která je jednou z dvanácti hráček, které se dostaly do výběru Adama Ondráčka.

V týmu je hodně mladých hráček a držitelek letošního stříbra z mistrovství Evropy juniorek. Nechybí ani zkušené reprezentantky včetně Anny Lottmann a Julie Hrazánkové, které už hrály loni na Světových hrách. Kromě Semerákové je z aktuálního výběru zažila ještě Markéta Malinovská. Nominace českého týmu na Super Sixes je k vidění níže.

Českým hráčkám je tým Hongkongu dobře známý. Během pandemie koronaviru se dlouhodobě připravoval v Praze. Účastnil se i Prague Cupu nebo turnaje Dalmatia Cup v Chorvatsku, kde byly i české týmy. Loni na mistrovství světa v USA obsadil Hongkong 16. místo, přesto sehrál ve skupině i ve vyřazovací části zajímavé a do velké míry i vyrovnané zápasy s Irskem a Novým Zélandem. V osmifinále se tým Hongkongu střetl s absolutní špičkou, když podehl domácímu výběru 0:21.

V Hongkongu brzy začne Women’s Premier League v sixes, což je v podstatě obdoba naší Czech Sixes League, v pondělí proběhne draft. Hrát se bude až do prosince, takže místní reprezentantky budou na Super Sixes velmi dobře připraveny. Pro pořadatele v Hongkongu jde o ostrou generálku na mistrovství světa juniorek v ženském lakrosu, které se zde odehraje příští rok v srpnu. A Češky se budou chtít vrátit.

Hongkong je zvláštní administrativní oblastí Čínské lidové republiky. Leží na pobřeží Jihočínského moře. Jde o významné ekonomické a obchodní centrum a také velmi hustě zalidněný region.

Pavel Urban

Novou éru začnou Češky na konci roku v Hongkongu

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa