Lacrosse > Nové posily z USA. Ofenzivní esa Cayden a Isabella pomůžou na šampionátech

Nové posily z USA. Ofenzivní esa Cayden a Isabella pomůžou na šampionátech

8.7.2024

Červencová mistrovství Evropy ve fieldlakrosu se částečně překrývají. Od 10. do 20. se hraje v Portugalsku evropský šampionát žen a v českém týmu se objeví také osmnáctiletá Isabella „Izzy“ Keyes. Od 19. do 27. července se koná v Polsku ME juniorů a české barvy bude nově hájit také sedmnáctiletý Cayden Bartusek. Nyní si je můžeme oba představit.

Izzy měli možnost fanoušci vidět už na konci června na Prague Cupu, kde se s českými kolegyněmi sehrávala. Tento týden se připojí k výběru trenéra Adama Ondráčka přímo v portugalské Braze. Studentka střední školy Dexter Southfield se chystá hrát v budoucnu lakros na Brown University v rámci NCAA.

„Vždycky jsme se mamkou zajímaly, jak se můžeme vrátit k českým kořenům. A když pak některé moje kamarádky šly reprezentovat země svých předků, začala mamka přemýšlet o tom, že bych mohla hrát za český národní tým. Zajímala se tedy, jak by to šlo zrealizovat,“ líčí cestu do české reprezentace Izzy. Její prarodiče vyrůstali v Československu, pak ale emigrovali do USA.

Izzy se na ME potká s hráčkami, které zná právě z Ameriky. „Jedna z mých opravdu dobrých kamarádek bude hrát za Irsko, stejně jako několik dalších holek, které působí na univerzitě, kam půjdu,“ zmiňuje Izzy. O cílech českého týmu pro šampionát má jasno. „Chceme se probojovat do první sedmičky, abychom se kvalifikovaly na MS. Pokud bychom dosáhly na medaili, bylo by to úžasné,“ dodává.

Mladé útočnici se líbí také nové logo lakrosu v Česku. „Moc se mi líbí. A také to, jak se píše lakros v češtině. Také na logu mám ráda ten prvek, jak letí míček, směje se Izzy.

Další ofenzivní posilu budou mít čeští junioři na ME hráčů do 20 let v polské Wroclawi. Sedmnáctiletý Cayden Bartusek žije v Texasu. Lakros hraje na škole Jesiut Dallas a zkouší i vodní pólo. Podobně jako Izzy, je ve škole úspěšný. „Mojí vášní je investování a vzdělávat se chci na různých kurzech i během léta,“ uvádí Cayden.

Také jeho prarodiče jsou z Prahy. „Žijí na Barrandově, jsem z nich nadšený. Už odmalička jsem miloval jejich kuchyni,“ svěřuje se Cayden.

České juniory v Polsku posílí také obránce Adam Carroll, který už však hrál loni na MS v San Diegu a není tedy nováčkem.

Text: Pavel Urban

Foto: Kateřina Hrubá, Vlastimil Vacek, ČLU

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 454

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 21% 21%