Lacrosse > Mužský lakros > Rozhovory před lakrosovou sezónou: LC Šumperk

Rozhovory před lakrosovou sezónou: LC Šumperk

Štírek z východu - LC Šumperk

(pch) - Přípravy na novou lakrosovou sezónu vrcholí, a tak jsme s naším pomyslným reportážním mikrofonem navštívili jednotlivá mužstva, abychom se dozvěděli, na co nového se můžeme v nadcházejících soutěžích těšit, jak se kluby připravovaly přes zimu a zdali se dočkáme nějakého překvapení.

Jako první přinášíme rozhovor s manažerem stále se lepšícího týmu z Moravy Robertem Podobou z LC Šumperk.

Jak probíhala vaše zimní příprava?
RP: Tak jako minulý rok, tak i letos se náš tým účastní Moravské interkrosové ligy. Tréninky interkrosu probíhají každou neděli v délce 2 hodin. V první části je to zejména fyzická a kondiční příprava. V druhé části pak technika interkrosu a samotná hra. Ve čtvrtek pak jezdíme do tělocvičny, kde je nám umožněno trénovat box lakros. Trénink probíhá obdobně jako u interkrosu.

Máte nějaké novinky v týmu?
RP: V současné době máme rozplánovaný nábor pro mladé hráče, který budeme brzy realizovat. Do týmu přijdou nově 4 posily z Prahy, které bude mít pod křídly Laďa Golla a vytvoří tak svoji pětku, která za nás bude nastupovat. Do hry by se měli zapojit už v nadcházejícím ročníku NBLL 2009. Nové dresy jsou zatím jen v jednání s možným novým sponzorem našeho klubu. Především se náš klub snaží dohodnout na nějakém týmovém logu, které zatím nemáme.
Překvapení se zatím žádné nekoná. Snad jen, že letos bychom rádi udělali nějaké společné soustředění v Králíkách.

Jaké máte cíle v nové sezóně, jak v NBLL tak v NFLL, ale i obecně?
RP: Cíl je jasný, stále se přibližovat k vyrovnanějším zápasům proti silnějším týmům v NBLL. Zdokonalovat hru a vyvarovat se již základním chybám. Odehrávat kvalitní zápasy na našem domácím hřišti v Králíkách a zajistit si tak diváckou sledovanost.
NFLL zatím neplánujeme hrát.

Chystáte nějaká vylepšení na hřištích?
RP: Pro letošní rok bychom rádi vybudovali plexi, které by  mělo podpořit město Králíky, ale pochopitelně to nebude stačit, tak ještě chceme požádat lakrosový svaz o podporu. Uvidíme jak vše dopadne… Každopádně by se tam mohly odehrávat kvalitní zápasy proti polským týmům. Do dalších let jsou potom v plánu tribuny pro diváky. Během víkendových domácích zápasů, při pěkném počasí, bude pravidelně k mání nějaká ta grilovaná specialita.

Máte nějaké novinky ze života klubu?
RP: Karel Moláček se šťastně oženil a my mu ještě jednou přejeme hodně štěstí, zdraví a lakrosových úspěchů. V činovnících klubu se měnil hospodář, a to z Tomáše Katzera na Ondřeje Hoplíčka. Realizační tým zůstává ve složení: manager týmu Robert Podoba, tajemník Karel Moláček a trenér Roman Čech.

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 93