Lacrosse > Ženský lakros > Trofej pro vítěze Česko-německého poháru se nestěhuje - kopie - kopie

Trofej pro vítěze Česko-německého poháru se nestěhuje - kopie - kopie

24.10.2011

(hp) - Radotínský ženský tým potvrdil svou přední pozici v kontinentální Evropě. Po druhém místě v letošním Evropském poháru mistryň (kde zvítězil anglický Wirral Oxton) vybojoval první  místo v Česko-německém poháru. Lakrosistky od Berounky prošly turnajem bez jediného zaváhání, mírně je potrápily snad jen Mnichovanky v druhé polovině finále.

První ročník Česko-německého poháru se konal v roce 2009 v Hannoveru, kam se tenkrát vypravily stejné české týmy jako letos, LCC Radotín a LC Jižní Město. Jejich soupeřkami byly Němky z Hannoveru a Mnichova. Šampiónkami se přede dvěma lety staly radotínské ženy, které svedly boj o titul právě s pořádajícím Hannoverem. Hannoverský tým měl ostatně dorazit i letos, na poslední chvíli však musel kvůli problémům s dopravou svou účast odvolat.

Letos se do Radotína vypravily německé týmy München Rot-Weiss a HTHC Hamburg, české LC Jižní Město a domácí LCC Radotín. Základní částí prošly vítězky z roku 2009 naprosto suverénně se třemi vítězstvími a skore 37:6. Následovalo je Jižní Město, které ovšem muselo o druhou příčku tvrdě bojovat s Mnichovem. Toto utkání skončilo nakonec rozdílem jediné branky 5:4 poté, co se oba týmy naprosto pravidelně ve střílení gólů střídaly. Poslední slovo měla 23 sekund před koncem Jana Řeháková z Jižního Města. Poslední místo po základní skupině připadlo Hamburku, který si tak vytáhl Černého Petra v podobě semifinále proti Radotínu.

První nedělní semifinále mezi Jižním Městem a Mnichovem přineslo napínavou podívanou, ve které měly Němky zpočátku gólově výrazně navrch, první polovinu vyhrály 4:1, když první branka Jižňaček padla až v poslední minutě periody. Během následujících patnácti minut se však Češky dokázaly dotáhnout až na rozdíl jediného gólu a od vyrovnání je dělil jen krůček. Nakonec se ale radovaly Mnichovanky, při pokusu Jižního Města získat v závěru utkání míč se uvolnila Nora Schroeder a zpečetila vítězství Němek 7:5. Ve druhém semifinále si bez problémů poradil Radotín s Hamburkem 11:0.

Finále mezi domácími a Mnichovem přineslo napínavou podívanou. Na počátku vstřelily oba týmy po jedné brance a pak zůstalo skore přes deset minut beze změny. Radotínské  střelkyně se probudily až na konci prvního poločasu a pokračovaly na začátku druhého. Blahovcová, Martínková dvěma zásahy a Srchová dodaly svému týmu čtyřbrankové vedení. Pak začaly zase úřadovat Němky a Schroeder, Schulte a Helf třemi góly snižily na 5:4. Trochu klidu do místního tábora přinesly dvěma brankami Sebastianidesová a Martínková. Němky v podobě Reinhold stačily již jen upravit skore na 7:5, ale vítězné tažení Radotína uzavřela deset sekund před koncem Srchová. LCC Radotín se tak stal podruhé vítězem Česko-německého poháru.

Třetí místo si vítězstvím 9:4 nad Hamburkem vybojovalo Jižní Město. Kompletní výsledky a statistiky najdete na výsledkové stránce turnaje, fotogalerii najdete na stránkách Prague Sports.