Lacrosse > Trofej pro vítěze Česko-německého poháru se nestěhuje - kopie

Trofej pro vítěze Česko-německého poháru se nestěhuje - kopie

24.10.2011

Trofej pro vítěze Česko-německého poháru se nestěhuje - kopie

(hp) - Radotínský ženský tým potvrdil svou přední pozici v kontinentální Evropě. Po druhém místě v letošním Evropském poháru mistryň (kde zvítězil anglický Wirral Oxton) vybojoval první  místo v Česko-německém poháru. Lakrosistky od Berounky prošly turnajem bez jediného zaváhání, mírně je potrápily snad jen Mnichovanky v druhé polovině finále.

První ročník Česko-německého poháru se konal v roce 2009 v Hannoveru, kam se tenkrát vypravily stejné české týmy jako letos, LCC Radotín a LC Jižní Město. Jejich soupeřkami byly Němky z Hannoveru a Mnichova. Šampiónkami se přede dvěma lety staly radotínské ženy, které svedly boj o titul právě s pořádajícím Hannoverem. Hannoverský tým měl ostatně dorazit i letos, na poslední chvíli však musel kvůli problémům s dopravou svou účast odvolat.

Letos se do Radotína vypravily německé týmy München Rot-Weiss a HTHC Hamburg, české LC Jižní Město a domácí LCC Radotín. Základní částí prošly vítězky z roku 2009 naprosto suverénně se třemi vítězstvími a skore 37:6. Následovalo je Jižní Město, které ovšem muselo o druhou příčku tvrdě bojovat s Mnichovem. Toto utkání skončilo nakonec rozdílem jediné branky 5:4 poté, co se oba týmy naprosto pravidelně ve střílení gólů střídaly. Poslední slovo měla 23 sekund před koncem Jana Řeháková z Jižního Města. Poslední místo po základní skupině připadlo Hamburku, který si tak vytáhl Černého Petra v podobě semifinále proti Radotínu.

První nedělní semifinále mezi Jižním Městem a Mnichovem přineslo napínavou podívanou, ve které měly Němky zpočátku gólově výrazně navrch, první polovinu vyhrály 4:1, když první branka Jižňaček padla až v poslední minutě periody. Během následujících patnácti minut se však Češky dokázaly dotáhnout až na rozdíl jediného gólu a od vyrovnání je dělil jen krůček. Nakonec se ale radovaly Mnichovanky, při pokusu Jižního Města získat v závěru utkání míč se uvolnila Nora Schroeder a zpečetila vítězství Němek 7:5. Ve druhém semifinále si bez problémů poradil Radotín s Hamburkem 11:0.

Finále mezi domácími a Mnichovem přineslo napínavou podívanou. Na počátku vstřelily oba týmy po jedné brance a pak zůstalo skore přes deset minut beze změny. Radotínské  střelkyně se probudily až na konci prvního poločasu a pokračovaly na začátku druhého. Blahovcová, Martínková dvěma zásahy a Srchová dodaly svému týmu čtyřbrankové vedení. Pak začaly zase úřadovat Němky a Schroeder, Schulte a Helf třemi góly snižily na 5:4. Trochu klidu do místního tábora přinesly dvěma brankami Sebastianidesová a Martínková. Němky v podobě Reinhold stačily již jen upravit skore na 7:5, ale vítězné tažení Radotína uzavřela deset sekund před koncem Srchová. LCC Radotín se tak stal podruhé vítězem Česko-německého poháru.

Třetí místo si vítězstvím 9:4 nad Hamburkem vybojovalo Jižní Město. Kompletní výsledky a statistiky najdete na výsledkové stránce turnaje, fotogalerii najdete na stránkách Prague Sports.

Petr Tahal

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?