Lacrosse > Tricksters Cup 2013 - kopie

Tricksters Cup 2013 - kopie

27.5.2013

V Bratislavě se představila ženská U19. Krátkou reportáž z první mezinárodní zkušenosti této reprezentace, která se připravuje na MS 2015 ve Skotsku, sepsala hráčka Adéla Procházková.

18. - 19. 5. jsme zavítali s reprezentačním týmem do Bratislavy, kde jsme hrály proti týmům ze zahraničí.

Brzy ráno v sobotu jsme měli sraz u Sokolovny a v 6:00 jsme vyjely. Snaha zůstat vzhůru byla marná, takže si z cesty moc nepamatuji, ale kolem půl osmé jsme se stavovaly na krátkém občerstvení. 

Na hřiště jsme dorazily kolem desáté hodiny a poté jsme se šly připravit na první zápas, který jsme měly hrát již za hodinu.

Po přesunutí do malé šatny, která nám byla přidělena, následovalo krátké rozběhání a rozcvičení, abychom mohly po dlouhé jízdě autem rozproudit krev v končetinách a opět nabrat sílu a obratnost. Konečně zápas začal a to proti Bratislavskému týmu. Počasí nám přálo a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Konečný výsledek byl krásných 12:2 pro Český tým! Veselé z našeho prvního společného vítězství jsme se odebraly do šatny a čekaly na další zápas, který se hrál s Rakouským týmem, kde byly také hráčky z letošní Rakouské reprezentace. Bohužel se tento zápas nevyvýjel dobře. Rakouské hráčky nám na začátku vstřelily několik rychlých gólů a v první polovině zápasu byl stav utkání 8:1 pro Rakušanky. My jsme se ale nevzdaly a s novou vervou a odhodláním, za úžasné podpory našich trenérek, jsme bojovaly v druhé půlce. I přes naší snahu jsme prohrály, ale na beznadějný začátek jsme dorovnaly o tři góly. A tak bylo skóre 9:11 a tím se stala naše první prohra.

Po zápase jsme však ještě nejely do hostelu, ale všechny týmy se sešly na hřišti a měly jsme hodinový trénink. Já jsem ale byla s několika dalšími holkami vyslána na sezení s rozhodčím a probírání pravidel ženského lakrosu. Na to moje angličtina opravdu nestačila, ale jistě to bylo velice poučné. Do objednaného hostelu v centru města jsme se odebraly asi za půl hodiny po tréninku. V rychlosti jsme si zabalily věci ze šatny, naházely je do auta a mohly jsme jet vstříc posteli a teplé sprše :).

Před hostelem, který se jmenoval Blues, nás trenérky rozdělily do pokojů a vybraly si naše pasy či občanky. Po převléknutí a vysprchování jsme měly sraz před hostelem a šly jsme na jídlo do nedalekého velkého nákupního centra. Nejprve nám ale trenérky zařídily milé překvapení - pro každou dva kopečky výborné zmrzliny.

V nákupním centru jsme si daly jídlo a následoval také team talk ve kterém jsme probíraly naše zápasy a každá z nás se měla zhodnotit. Poté jsme měly rozchod v nákupním centru s varováním, že musíme být v jedenáct na pokojích. To nám nikdo nemusel říkat dvakrát, protože sobota byla opravdu vyčerpávající. A tak jsme všechny v jedenáct padly do postelí a těšily se na zítřek.

Kolem půl deváté jsme odjížděly z hostelu a hurá na hřiště. Tentokrát jsme měly asi za dvě hodiny hrát s Maďarkama, kde hrály hráčky z Budapeště. Opět jsme se rozběhaly a mohly se nadšeně vrhnout na nadcházející zápas. Po krátké době napadalo do soupeřovy brány slušné množství gólů. My jsme ale nechtěly jen vyhrát, nýbrž se také něco přiučit a tak jsme začaly nacvičovat útočnou akci, kterou je třeba pochopit do budoucích her - proto jsme začaly trénovat tuto akci přímo v zápase. Byl tedy odehrán náš třetí a také druhý vítězný zápas v poměru 12:0. Nejdůležitější zápas však teprve nadcházel, a to opět s Rakušankami, ovšem až po dvou hodinách. Do zápasu jsme nastoupily s nasazením, disciplínou a soustředěním. Ke konci začaly vítězit asi o čtyři góly necelé tři minuty před koncem zápasu. Trenérky nás ale i nadále povzbuzovaly a my jsme se sebraly a za minutu a třináct vteřin jsme nasázely soupeřkám tři góly. Sedm vteřin do konce zápasu a míč máme my. Bouhužel se nám nepodařilo dát poslední gól a tak nad námi zvítězil Rakouský tým a tím získal i výhru a pohár.

Po konci zápasu následovalo vyhlášení. Z našeho týmu byla jako nejlepší hráčka vyhlášena Mirka Pivoňková, poté byla vyhlášena týmová umístění ve kterém se Czech U19 team umístil na 2. místě. Jako cenu jsme dostaly tašku se sladkostmi a nealkoholické šampaňské. Po focení jsme se odebraly do šatny, v rychlosti jsme se zabalily a naskákaly do aut - hurá domů!

Víkend to byl opravdu krásný, protože to bylo poprvé, co jsme hrály jako tým a i když máme ještě co zlepšovat, myslím, že jsme nadějná reprezentace, která by mohla v budoucím MS uspět na dobrém místě.

 

 U19 REPREZENTACE ŽENSKÉHO LAKROSU
jméno příjmení tým
DanielaPeškováLCC Radotín
AnežkaVlčkováSK Lacrosse Jižní Město
TerezaKreuzováSK Lacrosse Jižní Město
ViktorieJahodováSK Lacrosse Jižní Město
Alice KavalcováTJ Sokol I. Smíchov
EditaDvořákováTJ Sokol I. Smíchov
SoňaNeubauerováLCC Radotín
MirkaPivoňkováLCC Radotín
Adéla ProcházkováLCC Radotín
MarkétaMalinovskáLCC Radotín
MartaKomárkováSK Lacrosse Jižní Město
JulieSoukeníkováLCC Radotín
EmaSoukeníkováLCC Radotín
KristýnaDejlováLCC Radotín
KristýnaŠturmováLCC Radotín
GábinaBláhováLCC Radotín
AnnaSedlákováLCC Radotín
MariePecharováLCC Radotín
Karolína KubátováLCC Radotín
KateřinaSlánskáTJ Sokol I. Smíchov
Pavla GremmelováTJ Sokol I. Smíchov
Eliška VintíkováTJ Sokol I. Smíchov
Aneta ZnamenáčkováTJ Sokol I. Smíchov

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%