Lacrosse > Mužský lakros > Pardubice si vezou tři body z Jižního Města!

Pardubice si vezou tři body z Jižního Města!

28.2.2011

(ao) - Po třech týdnech se v rámci letošní NBLL vydali hráči LC Pardubice na Jižní Město, kde v minulém zápase i přes slibný začátek nestačili na favorizovaného soupeře. Pokud by se předchozí utkání dalo popsat jako standardní, kdy se Pardubice nedokázaly chopit příležitosti a slibně rozjetý zápas se zkušenějším soupeřem ztratily, o tom nedělním je nutné uvést, že se děly věci nevídané.

Pardubice porazily Jižní Město – poprvé v historii. Letošní NBLL nemá a asi už nebude mít překvapivější výsledek. Pro pardubické je navíc pozitivní skutečnost, že se tak stalo po vyrovnaném boji, ve kterém působili, oproti minulosti, sebevědomým dojmem. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané a žádný z týmů neodskočil soupeři o víc než dvě branky.

Do utkání vstoupili lépe domácí. Jako první se prosadil Ondráček, jenže vzápětí kontroval pardubický Skokan. Domácí poté dostal do vedení dorážkou po krásné individuální akci Došlého mladíček Veselý. Ale když v závěru první periody srovnal z přesilovky Šourek, nastala situace, která byla pro oba soupeře neobvyklá. V druhé periodě, která v minulém utkání rozhodla o jasné výhře Jižního Města, vstřelily Pardubice čtyři branky oproti dvěma trefám domácích. V této fázi zápasu se střelecky prosadil nejlepší střelec Východočechů Skokan. V polovině utkání byl tedy stav 4 : 6 a domácí diváci a dost možná i hráči obou týmů zažívali nepoznané pocity.

Do druhé poloviny nastoupili domácí s Dobrým v brance a i díky jeho výbornému výkonu vyhráli třetí periodu brankou Seilera, který se ve vlastním oslabení probil do zakončení a překonal Sadílka v brance hostí.

Když se podařilo v 50 minutě srovnat domácímu Ondráčkovi, mohli se domácí příznivci domnívat, že dochází k očekávanému obratu. Následovala však povedená střela Žáka a na domácích byla překvapivě nervozita patrnější než na obvykle labilnějších hostech.

Přesto ještě dokázal srovnat Došlý, ale když odpověděl v předposlední minutě Skokan, začali i hosté věřit. Díky výborně zahrané poslední minutě nedali favoritovi šanci k vyrovnání a mohli se radovat ze zaslouženého zisku bodů.

Utkání přineslo celkově mnoho pěkných lakrosových okamžiků, o které se postarali hráči obou týmů. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale tentokrát chtěli hosté víc.

SK Lacrosse Jižní Město vs. LC Pardubice 7:8 (2:2, 2:4, 1:0, 2:2)
Branky: Ondráček 2, Veselý, Kondr, Plecháček J., Seiler, Došlý - Skokan 5, Šourek, Jůza, Žák