Lacrosse > Ženský lakros > Další ročník ženské ligy přináší nové výzvy - kopie - kopie

Další ročník ženské ligy přináší nové výzvy - kopie - kopie

11.9.2009

(pur) - Nový ročník Národní ligy ženského lakrosu (NLŽL), který startuje už v sobotu 12. září, slibuje celou řadu zajímavých změn. Do hry vstupuje další celek, a to "B" tým klubu LCC Radotín, podzim však, podobně jako loni odehraje jen pět účastníků. LC Inferno se připojí až na jaře.

V minulé sezoně přibyl k letitému koloritu čtyř týmů nový celek, FTVS Retro Team (letos bude hrát pod hlavičkou FTVS Retro Teen), který skončil jako nováček na třetí příčce. Také v další sezoně, která odstartuje už v sobotu, se přiřadí nový účastník. Největší český klub, a obhájce titulu, LCC Radotín totiž posílá do NLŽL svou rezervu. Za béčko budou hrát hlavně mladé hráčky, které si tak už v juniorském věku vyzkouší dospělou soutěž. Na podzim, kdy se odehraje deset ligových zápasů, však zůstane jen u pětice týmů. Ke jmenovaným musíme dodat ještě celky SK Lacrosse Jižní Město a LK Slavia Flamingo. Stálice posledních sezon LC Inferno totiž vstoupí do hry až na jaře. Vyvrcholení NLŽL tak bude už o šesti účastnících.

"Máme teď trochu problémy s členskou základnou, hodně hráček odjíždí do zahraničí, takže bychom nebyly schopny postavit na každý zápas dvanáct hráček do pole. Podzim proto věnujeme treninkům a zapojení nových posil do týmu. Na jaře se chystáme ale do ligy vstoupit ve vší síle, i když je nám jasné, že s určitou bodovou ztrátou. Nicméně je to pro nás lepší, než hrát všechny podzimní zápasy ve výraznějším oslabení a lakros si tím otrávit," řekla k situaci jedna z hráček Inferna Petra Puldová.

Dalším zajímavým tahem je velké vylepšení juniorské soutěže, do níž se zapojí šest týmů. Hned tři budou z velké radotínské líhně. Dalším celkem je spojení Jižního Města s hráčkami z Plzně, pátým propojení juniorek Slavie a z týmu Retro Teen a zahraniční obohacení do soutěže přinesou mladé Slovenky Tricksters Ladies. Hrát se bude v počtu 7+1 na dvou hřištích najednou turnajovým způsobem. Nejdříve se týmy rozlosují do dvou skupin a následně budou hrát o konečná umístění.

Poslední podzimní novinkou v českém ženském lakrosu je účast radotínského áčka a Jižního Města na Česko-německém poháru ve dnech 24. až 25. října, navíc na německé půdě. Vyvrcholení NLŽL bude tentokrát příští rok prodlouženo až do června, protože bude ve hře více týmů, navíc ženské národní týmy nečeká v roce 2010 žádná vrcholná akce.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%