Lacrosse > Ženský lakros > V ženské lize obhájil titul Radotín - kopie - kopie

V ženské lize obhájil titul Radotín - kopie - kopie

30.5.2009

(pur) - V sobotu skončila Národní ženská liga, když ve druhém finále vyhrál Radotín nad Jižním Městem vysoko 19:2 a obhájil loňský titul. V boji o třetí místo uspělo opět FTVS, když porazilo Inferno 13:8. Retro Team tak jako nováček obsadil bronzovou příčku.

Utkání o 3. místo: FTVS Retro Team - LC Inferno 13:8 (6:5, 7:3)

Infernu se vrátila do sestavy Koubová a FTVS získalo ze Slavie na hostování Drbohlavovou. Přesto ale nastoupily oba celky bez střídání a zápas tak pro ně byl hlavně fyzicky náročný. Retro začalo opět svižně, když se dvěma slepenými góly dostalo do vedení. Koubová však záhy zareagovala. V dalších minutách ale bylo opět častěji v útoku FTVS a po dvaceti minutách zvýšila Chudlařská už na 4:1, čímž zároveň dovršila svůj hattrick. Inferno se dokázalo otřepat. Koubová a Gründlerová dotáhly na rozdíl jediné branky a vyrovnání nabídli domácí soupeři sami. Kordačové výhoz totiž zblokovala Puldová a následně skórovala do prázdné branky. Do poločasu zůstal stav těsný, když po prvním dějství vedlo Retro 6:5.

Po přestávce se Brychcínová s Dočkalovou podílely na dalším úniku FTVS a i když Puldová ještě z trestné střely snížila na 6:8, další minuty patřily především domácímu celku. Retro vedlo ve 42. minutě už 11:6. Další branku Klimoszkové rozhodčí neuznali, protože výplet její lakrosky byl příliš povolený. Stejná hráčka si však za pár minut přece jen čtvrtý gól připsala. Inferno se také dostalo do několika šancí, ale většinou hráčky hostů vychytala brankářka Kordačová. Nakonec vyhrálo FTVS 13:8 a jako nováček soutěže obsadilo hned ve své první sezoně třetí místo.

konečný stav série: 2:0.

Finále: LCC Radotín - SK Lacrosse Jižní Město 19:2 (9:1, 10:1)

Radotín přišla za obhajobou titulu povzbudit početná skupina fanoušků. Jižní Město se muselo vyrovnat s citelným oslabením svých klíčových hráček. Chyběla totiž Řeháková, Richterová a Palajíčková. Na straně LCC scházely v obraně Králíčková a Štěpánka Koubová, do hry se však vrátila po trestu Baráková. Do vedení dostala Radotín Hana Kneřová, když zamířila přesně do šibenice. O vyrovnání se však rychle postarala Plecháčková, která v úvodu utkání vyběhla na hřiště s jiným dresem, než měla na soupisce, ještě před svým úspěchem se však stihla převléci do správného.

V dalších minutách ale kralovaly opět hráčky LCC, Blahovcová zamířila přesně pod břevno, Hana Kneřová využila špatný výhoz brankářky Ničové a Karnetová zužitkovala přesnou přihrávku od Barákové. Radotín rázem vedl 4:1 a psychicky byl nahoře. Jižnímu Městu nepomohl ani oddechový čas, ani fakt, že o chvíli později přestalo pršet. Hosté totiž kazili v rozehrávce a když už se dostali na útočnou polovinu, Radotín skvěle bránil. Domácí navíc v závěru prvního poločasu vyučovali v efektivitě. Téměř každý útok skončil gólem, většinou po důrazné a rychlé akci, nebo po chybě Jižňáku. Po třiceti minutách tak vedl Radotín už 9:1 a měl nakročeno k obhajobě titulu.

Ani úvod druhého dějství moc Jižnímu Městu nepomohl. Sebastianidesová skórovala po dlouhém útoku, Blahovcová vysekla Ničové míček na hranici brankoviště a zkázu bleskové pětiminutovky dokonala Srchová, která měla na zakončení spousta času. Kateřina Jandová střelou při zemi sice vzápětí korigovala na 2:12, ovšem to bylo ze strany hostujícího celku vše. Definitivní tečku za bezradností Jižního Města pak přinesly dva góly domácích v přesilovce, protože si Jižňák nechal dát za patnáct minut tři žluté karty. Skóre na straně Radotína utěšeně narůstalo a nakonec LCC vyhrálo hrozivým debaklem v poměru 19:2. Mistrovský pohár tak, stejně jako loni, putuje do Radotína.