Lacrosse > Ženský lakros > První finále ženské ligy ovládl Radotín - kopie - kopie

První finále ženské ligy ovládl Radotín - kopie - kopie

17.5.2009

(pur) - V nedělním prvním finálovém utkání ženské ligy kraloval Radotín, který rozstřílel Jižní Město jasně 12:3. Krok držel Jižňák jen první čtvrhodinu, pak se ale projevila velká síla LCC, jehož hráčky tak vstoupily do finálové série výtečně. V úvodní bitvě o třetí místo porazilo FTVS oslabené Inferno 15:5.

Utkání o 3. místo: FTVS Retro Team - LC Inferno 15:5 (10:1, 5:4)

Inferno si v sobotu po těsné výhře 11:10 nad Slavií vybojovalo právo účasti v utkání o bronz. Jenže v neděli týmu chyběla opora Tereza Koubová a nejenže muselo Inferno hrát v poli o jednu hráčku méně, ale velká útočná síla byla citelně oslabena. Toho FTVS dokázalo hned od začátku využít a rychle vedlo už 4:0. Puldové se sice podařilo snížit, ale to bylo ze strany Inferna v prvním poločase, co se ofenzivy a šancí týče, prakticky všechno. Další branky Retro týmu znamenaly po prvním dějství drtivé vedení 10:1.

Po přestávce se tempo hry v teplém počasí poněkud zklidnilo. Po velké chybě domácí brankářky Kordačové skórovala opět Puldová, ovšem góly Klimoszkové a Vortelové znamenaly čtvrthodiny před koncem vedení FTVS o deset branek, konkrétně 12:2. Inferno se ještě z posledních sil vypjalo k zajímavé šňůře tří branek, když jeho hráčky přesně zakončovaly rychlé útoky. Závěr však opět patřil Retru, které odpovědělo stejnou porcí gólů a nakonec zvítězilo zaslouženě 15:5. Za dva týdny bude série o třetí místo pokračovat, zřejmě za jiného rozložení sil na hřišti.

Stav série: 1:0.

Finále: LCC Radotín - SK Lacrosse Jižní Město 12:3 (6:2, 6:1)

První finále letošní ligy sledovaly v Radotíně přibližně dvě stovky diváků. Domácí tým musel nastoupit bez potrestané Barákové, která se tak objevila jen v roli trenérky, do branky se opět postavila Bernhäuserová a do pole naskočila překvapivě Marie Šrůtová. Jižní Město přijelo v plné sestavě.

Radotín začal velmi aktivně a už po sto vteřinách otevřela skóre Blahovcová, když se její rána odrazila od zadní vnitřní tyče zpět do hřiště. O chvíli později se dvakrát zastřelovala Merrellová, ale byla to opět Blahovcová, která z trestné střely zvýšila. Jižní Město ovšem dokázalo odpovědět velmi rychle. Nejdříve snížila Řeháková a za necelou minutu se podařilo dokonce srovnat po samostatném průniku Mühlbachové. Na to LCC zareagovalo oddechovým časem.

Ten najednou Radotín zase změnil k jeho původní hře a pořádně domácí tým nakopl. Rychlá reakce Merrellové v jedenáctce a chytrá střela spodem od Srchové znamenaly opět dvoubrankové vedení pro LCC. Navíc vytáhl Radotín další účinnou zbraň a sice presink při rozehrávce soupeře. To přineslo delší držení míčku a také častější šance pro domácí. Pátou branku LCC přidala po hbité otočce znovu Merrellová a druhý gól zaznamenala i Srchová, která ho navíc načasovala ideálně, pouhé čtyři sekundy před přestávkou. Radotín mohl vést i víc, jenže další tři střely domácích hráček skončily jen na tyčích či břevně.

Vstup do druhého dějství vyšel lépe Jižnímu Městu, když se povedlo zkorigovat Mühlbachové, jenže další nadechnutí ke snížení hatily hostům jejich vlastní nepřesnosti v útočné fázi. Když už se Jižňák dostal do šance, zakročila brankářka Bernhäuserová. Na druhé straně neměla naopak Ničová svůj nejlepší den. Střela Hany Kneřové a hned po rozhozu zakončení Blahovcové znamenalo už pětibrankový náskok pro Radotín. Jižní Město už se prakticky nedokázalo dostat ke své účinné hře za brankou, ani rychlým brejkům.

Za to domácí celek si otevřel střelnici. Devátý gól dala Šrůtová a desátý obstarala při osobním dovršení hattricku Srchová. Nakonec vyhrál Radotín zcela jasně a zaslouženě 12:3 a k obhajobě titulu mu stačí za dva týdny vyhrát už jen jednou. Naopak Jižňák, pokud chce pomýšlet na zvrat v sérii, musí předvést daleko dravější a přesnější hru, s úspěšnou koncovkou.  

Stav série: 1:0.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%