Lacrosse > Ženský lakros > Tým FTVS přehrál radotínskou rezervu

Tým FTVS přehrál radotínskou rezervu

3.10.2009

(pur) - V dalším podzimním pokračování Národní ligy ženského lakrosu (NLŽL) nenavázal v sobotu celek LCC Radotín "B" na své výkony z úvodních duelů a podlehl týmu FTVS Retro Teen 8:13. Ve druhém utkání zvítězilo Jižní Město na umělé trávě v Radotíně nad Slavií 6:3, i když druhý poločas byl velmi vyrovnaný.

SK Lacrosse Jižní Město - LK Slavia Flamingo 6:3 (3:0, 3:3)

Ani jeden z týmů nebyl v ideálním složení, a tak například na straně Slavie musela mladá brankářka Justiánová do pole a do branky se tak postavila zkušená Suchánková. Jižní Město začalo velmi odvážně. Pokus Vinařové skončil ještě na břevně, ale Kateřina Jandová pak proměnila jednu ze svých dvou po sobě jdoucích šancí a slávistický trenér Mrlík reagoval oddechovým časem. Zlepšení nastalo v defenzivě, ale směrem dopředu toho červenobílý tým v prvním poločase příliš nepředvedl. Na vině byla hlavně složitá a často nepřesná rozehrávka. Možnosti Jižňáku většinou pochytala brankářka Suchánková, inkasovala do přestávky už jen dvakrát, když se prosadily Vinařová a Mühlbachová.

Po změně stran se toho zprvu moc nezměnilo. Slavia se i do útoku dostávala, ovšem trápila jí protentokrát koncovka. Na opačné straně s ní neměla problém opět Mühlbachová, která si narazila s Bartuškovou a pak přesně zamířila. Chvíli po ní navíc na 5:0 zvyšovala Radka Nováková a o osudu zápasu bylo téměř rozhodnuto. V poslední čtvrthodině se Slávistky zvedly a začaly se i prosazovat. Dvě slepené branky přinesly Lucie Lejčková a po rychlém přenosu Chybiorzová. Na straně Jižňáku se však záhy trefila velmi aktivní Bartušková. V závěru byla Slavia často v útoku a Lucie Lejčková ještě jeden gól na 3:6 přidala, ovšem pak už Jižní Město dobře bránilo a další korigování stavu nepřipustilo.

FTVS Retro Teen - LCC Radotín "B" 13:8 (9:5, 4:3)

Zápas mezi FTVS a radotínským béčkem měl zajímavou organizační předehru, kterou se povedlo na poslední chvíli vyřešit a mohlo se tak hrát. Ze strany radotínského mládí se opět dal očekávat statečný a bojovný výkon, který by mohl na oslabený celek Retra platit. V brance FTVS, které hrálo bez střídání, dokonce zaskakovala útočnice Dočkalová.

V úvodu se oba celky pustily do přestřelky, jako na divokém západě. Zatímco rezervu LCC dostala do vedení Martínková, rychlo odpověď přichystala po samostatném průniku Klimoszková, která o chvíli později dalším zásahem reagovala i na trefu Říhové o zem. Právě Říhová přihrála po deseti minutách Martínkové i na třetí vedoucí branku Radotína, avšak hattrick Klimoszkové na sebe nenechal dlouho čekat. Po čtvrthodině hry šel poprvé do vedení výběr FTVS, když se prosadila střelou k tyči Grimmová. Tentokrát se do role dotahovaček proměnily hráčky LCC a částečně se jim to dařilo, ovšem těsně před pauzou se podařilo Retru odskočit až na stav 9:5, když se o to postaraly znovu Grimmová a Klimoszková.

Vstup radotínského mládí do druhého dějství byl impozantní a znovu to vypadalo, že přestávka bude pro béčko Radotína impulzem k ještě lepšímu výkonu, jako tomu bylo v minulých duelech. Po trefě Vrabcové se prosadila i Martínková, jenže její gól padl až po odpískání střeleckého úhlu, a tak si to stejná hráčka vynahradila o minutu později z úhlu. Vedení FTVS se tak velmi rychle ztenčilo už jen na rozdíl dvou branek.

Pak ale nastala vcelku nečekaná změna. Tým Retra byl najednou rychlejší, důraznější a také úspěšnější  proměňování šancí. Ve 47. minutě vedl celek FTVS už 12:7 a rezervě Radotína nepomohl ani následný oddechový čas. Mladé hráčky najednou nezvládaly základní herní prvky, což se podepsalo na jejich psychice. V závěru se už spíše bojovalo a i když se oba týmy ještě jednou prosadily, Retro si pohlídalo vítězství, první v sezoně. Zápas vyhrálo poměrem 13:8.

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 137
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?