Lacrosse > FTVS si po výhře nad Slavií zajistilo třetí místo po základní části - kopie

FTVS si po výhře nad Slavií zajistilo třetí místo po základní části - kopie

26.4.2009

(pur) – Dvěma nedělními zápasy byla dohrána základní část Národní ženské ligy. Jižní Město dokázalo porazit Inferno 11:7 a týmu FTVS tak stačilo vyhrát nad Slavií, což nakonec zvládlo v poměru 15:9. Díky lepším vzájemným zápasům s Infernem skončilo FTVS po základní části v tabulce třetí, naopak Inferno se utká se Slavií o možnost bojovat o celkový bronz v utkání play in game.

SK Lacrosse Jižní Město – LC Inferno 11:7 (4:1, 7:6)

Jižní Město už hrálo s vědomím postupu do finále, Inferno však ještě bojovalo o třetí místo, čímž by se vyhnulo play in game zápasu. Potřebovalo však pro jistotu minimálně remizovat. Úvod zápasu ale nenasvědčoval tomu, že by se Inferno chtělo poprat o bodový zisk. Jižňák šel rychle do dvoubrankového vedení a po čtvrthodině hry vedl poměrně jasně 3:0. Až v posledních deseti minutách se žlutomodrý celek dostal do několika slibných šancí, ovšem průnik Koubové pokryla Ničová, stejně jako šanci Zborkové a střela Puldové z úhlu prošla těsně mimo. Naopak na druhé straně trestala Richterová z ojedinělé šance Jižního Města. Infernu se pak podařilo do přestávky jen snížit zásluhou Puldové.

Druhé dějství nabídlo opět velmi dobrý vstup Jižního Města. Účinné přihrávky Vinařové zpoza branky zužitkovaly Mühlbachová a Palajíčková. Když pak Bartušková po důražném průniku zvýšila na 7:1, bylo o zápase prakticky rozhodnuto. V poslední čtvrthodině sice předvedlo Inferno smršť branek a zaskočenou obranu Jižního Města zatížilo šesti góly, náskok soupeře však byl už příliš velký. Infernu se podařilo zkorigovat jen na 7:10, nakonec ještě jedenáctým gólem pečetila výhru Jižňáku Richterová. Na straně Jižního Města se prosadily také některé juniorky, na které se občas záměrně hrály signály týmu. To může být důležitý faktor také pro finálovou sérii proti Radotínu.

FTVS Retro Team – LK Slavia Flamingo 15:9 (12:9, 3:0)

Celek FTVS už před zápasem věděl, že mu na zajištění třetí příčky po základní části stačí porazit Slavii, ovšem hráčky Retro Teamu asi netušily, jak těžké to bude. Slavia hrála čtvrtý zápas ve třech dnech, přesto se dokázala do utkání skvěle motivovat. Do branky se postavila Dřevíkovská, naopak FTVS v ofenzivě chyběla Dočkalová. Slávistky vstoupily do utkání velmi dobře a v sedmé minutě vedly už 3:0. Na to musel soupeř zareagovat oddechovým časem. Načež důležité hráčky Retra začaly více zaměstnávat defenzivu červenobílých.

Začala velká bitva a pořádná přestřelka. V šestnácté minutě ještě vedla Slavia 5:3, ovšem o pět minut později už byl stav nerozhodný 6:6. Psychika slávistického týmu poklesla a FTVS začalo dávat snadné branky. Chudlařská s Vortelovou v závěru rozpoutaly pořádnou kanonádu. Slavia díky Chybiorzové ještě srovnala na 9:9, ovšem další tři góly domácích do přestávky pořádně zvedly naděje Retra. První poločas tak nabídl neskutečných jednadvacet gólů a hrál se přes padesát minut.

Po změně stran už byl průběh výrazně klidnější. Dřevíkovská pustila do branky Justiánovou a chvíli si zahrála v poli, což bylo příjemné zpestření. FTVS nechtělo nechat nic náhodě a když Slavia neproměnila dvě úvodní šance, udeřilo samo. Během osmi minut už vedlo 15:9 a zbytek zápasu se víceméně dohrával. Slávistky ještě měly několik slibných šancí, ovšem zkorigovat se jim už nepodařilo, a tak si FTVS připsalo potřebnou výhru a vyskočilo na třetí pozici. O celkový bronz ale ještě bude muset bojovat s vítězem souboje Inferno – Slavia.