Lacrosse > Mladé hráčky Radotína za sebou mají povedenou premiéru - kopie

Mladé hráčky Radotína za sebou mají povedenou premiéru - kopie

12.9.2009

(pur) - První hrací den nového ročníku Národní ligy ženského lakrosu (NLŽL) přinesl několik zajímavých zjištění. V repríze posledního finále vyhrál elitní tým LCC Radotín nad Jižním Městem hladce 11:2 a naznačil, že bude mít i v nové sezoně ty nejvyšší cíle. Do soutěže pak vstoupil také radotínský "B" tým, složený z mladých hráček, který hlavně v druhém poločase velmi potrápil Slavii. Ta sice díky náskoku z prvního dějství zvítězila nakonec 15:11, ale jisté je, že i s nadějemi radotínské líhně se bude muset v soutěži počítat naplno.

LCC Radotín "A" - SK Lacrosse Jižní Město 11:2 (4:1, 7:1)

Na konci května vyhrál Radotín druhé finálové utkání nad Jižním Městem 19:2 a získal mistrovský titul. Reprízou tohoto klání odstartoval v sobotu nový ročník NLŽL. Duely těchto celků vždy slibují velký náboj, který byl ale tentokrát naplno k vidění jen v úvodu. Po čtvrthodině hry už však Radotín vedl 4:1 a hru ovládal. Soupeři nepomohl ani následný oddechový čas. Jižňák měl problémy rychle a bez ztráty přenést míček do útoku, čímž nabízel Radotínu další šance. V závěru prvního poločasu a ještě polovinu druhého navíc držela Jižní Město ve hře brankářka Ničová, která úspěšně likvidovala celou řadu šancí LCC.

Ještě šestnáct minut před koncem tak stále platilo, že Radotín vedl jen o tři branky, jenže Jižní Město jednoduše nehrálo dobře a do šancí se dostalo jen velmi zřídka. Co hůř, nekončily gólem. Naopak dlouhý brankový půst utla na druhé straně Srchová a rozpoutala další vlnu přesných zásahů v brance Jižňáku. Tomu se tak nevedlo ani v defenzivě, protože některé góly byly skutečně velmi laciné. Jižní Město se, podobně jako v prvním dějství, dočkalo i po změně stran jednoho úspěchu, když se prosadila pět minut před koncem Vinařová. Radotín měl však v tu chvíli už velký náskok a nakonec hladce zvítězil 11:2.

LCC Radotín "B" - LK Slavia Flamingo Praha 11:15 (1:10, 10:5)

Premiéru v seniorské soutěži zažila řada hráček radotínského béčka, jehož soupeřem byl poslední tým z uplynulé sezony, Slavia. Radotínské mládí vstoupilo do utkání s přílišným respektem a zkušenější hráčky soupeře v prvním poločase kralovaly. Například Lucie Lejčková dala v úvodním dějství hattrick a celkově vedla Slavia po třiceti minutách jasně 10:1. První branku radotínské rezervy v soutěži dala Petráková.

Po přestávce však došlo na hřišti až k šokujícímu obratu. Ještě ve čtyřicáté minutě to vypadalo na jednoznačnou záležitost, když Slavia vedla už 13:2, ovšem pak hráčky v červenobílém přestaly hrát a Radotín naopak začal mile překvapovat. Kvalitní a rychlé akce, za které by se nemusely stydět ani mnohem vyspělejší hráčky, předváděly juniorky LCC, jakoby se o přestávce proměnily v jiné bytosti. Gólově se prosazovala hlavně Šrůtová, ale ke slovu se dostaly i další. Šest minut před koncem prohrával Radotín už jen 10:14! Slavia si nakonec své vedení pohlídala a zápas vyhrála 15:11, ovšem s poslední dvacetiminutovkou její hráčky spokojené být nemůžou. Mladý radotínský celek vyhrál druhé dějství 10:5 a do dalších zápasů půjde určitě s větším odhodláním.

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?