Lacrosse > Ženský lakros > Nikol Nevolová: Šanci postoupit ze skupiny v Hongkongu určitě máme

Nikol Nevolová: Šanci postoupit ze skupiny v Hongkongu určitě máme

19.12.2023

Nikol Nevolová: Šanci postoupit ze skupiny v Hongkongu určitě máme

Patří mezi nadějné mladé hráčky a za pět let by mohla hájit české barvy na olympijských hrách v Los Angeles. Nikol Nevolové ze Sokolu I. Smíchov je 18 let a letos v létě vybojovala se spoluhráčkami stříbro na mistrovství Evropy juniorek. Už 26. prosince míří s českou reprezentací do Hongkongu na turnaj Super Sixes. Jaké má očekávání a jak se těší na oslavy Nového roku na neobvyklém místě?

Jak se těšíš do Hongkongu, pro Čechy poměrně netradiční destinaci?
Do Hongkongu se s holkami opravdu těšíme. Všechny jsme nadšené z téhle ohromné příležitosti a velice si jí vážíme. Zároveň si ale také uvědomujeme, že to pro nás nebude vůbec jednoduchý turnaj. Bude tam spousta silných týmů, jak už po fyzické, nebo technické stránce. Navíc sixes je stále poměrně novým formátem lakrosu a my samy ho stále zkoušíme a učíme se, co hrát, co funguje. 

Už je známý los skupin, zahrajete si s Německem, Filipínami a jedním z domácích výběrů. Jak vidíš šance českého týmu na turnaji?
Těžko říct, protože, jak jsem uvedla, je sixes poměrně nový formát a moc mezinárodních zápasů jsme zatím neodehrály. Ostatní týmy jsou na tom ale stejně. O to může být turnaj atraktivnější. Řekla bych, že to určitě nebudou snadné zápasy, ale šanci postoupit ze základní skupiny a v turnaji se prosadit, určitě máme. Už dva měsíce se scházíme na reprezentačních trénincích a za tu dobu už jsme se všechny trochu lépe poznaly a víme, kdo jak hraje. V pátek 22. prosince nás čeká ještě poslední společný trénink. Pak se uvidí, jak si na turnaji v Hongkongu povedeme.

Je to první velký turnaj v disciplíně sixes po oznámení, že bude lakros na olympijských hrách v roce 2028. Je to skutečně začátek nové několikaleté cesty směr Los Angeles?
Doufám, že ano. Pro mě a myslím, že i pro ostatní holky a kluky, co se lakrosu věnují, jsou olympijské hry velkým snem, který se konečně může stát skutečným. Myslím, že to lakrosu, jakožto malému sportu u nás, může velice pomoci dostat do většího povědomí lidí a třeba i přivést nové nadějné sportovce. Už teď se v Česku založil dlouholetý juniorský program pro talentované hráčky, kde jsou určitě největším dlouhodobým cílem právě olympijské hry v Los Angeles. Některé z těchto potenciálních hráček byly právě i na tento nadcházející turnaj v Hongkongu vybrány.

V Hongkongu budete hrát ještě na Silvestra a pak zde oslavíte příchod Nového roku, dřív než vaši blízcí tady. Jak se chystáte?
Na oslavu Nového roku se těšíme, bude to pro nás určitě něco jiného, než na co jsme zvyklé z Česka. Oslavy Nového roku v Hongkongu jsou velké, tradičně mají obrovský ohňostroj. Myslím, že si to s holkami užijeme a doufám, že společně s příchodem Nového roku budeme moc oslavit i úspěšný, dobře odehraný turnaj a do roku 2024 si vezmeme jen to nejlepší.

Text: Pavel Urban

Foto: Ladislav Adámek

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 270