Lacrosse > Mužský lakros > NFLL čeká vídeňský lakrosový svátek

NFLL čeká vídeňský lakrosový svátek

23.8.2013

(pch) – Program Národní fieldlakrosové ligy pokračuje o nadcházejícím víkendu dalšími utkáními ve Vídni. Vídeňský turnaj tak již podruhé za sebou otevírá podzimní část sezóny.

Tentokrát do metropole, lépe řečeno do místa nedaleko metropole, jižního souseda zavítají dva pražské týmy, LC Slavia Praha a LCC Radotín, aby si postupně změřily síly s bratislavskými Tricksters a vídeňskými Monarchy. Vídeňští pořadatelé museli kvůli předchozímu deštivému víkendu změnit místo konání a přesunout utkání do sportovního areálu městečka Stockerau nedaleko Vídně.

Zatímco LCC Radotín je v obou utkáních favoritem, byť souboj s vídeňským mužstvem bude velmi zajímavý a díky rostoucí kvalitě rakouského lakrosu může přinést i překvapení, šance Slavie na stoprocentní bodový zisk nejsou příliš velké.

LCC Radotín si ze svého prvního střetnutí s Bratislavany odnesl vysokou výhru (19:1) a lze čekat, že k něčemu podobnému dojde i ve Stockerau, kde se tato mužstva utkají v sobotu od 14.00 hod.

I první souboj týmů, které budou protagonisty druhého utkání sobotního programu od 16.30 hod., skončil vysokým rozdílem (4:12). Uvidíme, zda se Slavia z prohry poučila. Vídeň svůj již tak silný kádr přes léto dále rozšířila o další tři hráče – vesměs se ale jedná o nováčky, kteří do hry zasáhnou až při rozhodnutém stavu.

Nedělní pořad začíná v 10.00 hod. vždy pikantním soubojem Tricksters a Slavie. Slavia v předchozím utkání těchto soupeřů dokázala zvítězit 13:10. Bratislavané budou ovšem téměř doma a hlavně se jim podařilo rozšířit úzký kádr o další hráče.

Vídeňský turnaj NFLL zakončí střetnutí domácích Monarchů proti LCC Radotín. Lze očekávat velmi zajímavý lakros – obě mužstva (byť Vídeň překvapivě, ale zaslouženě) aspirují na postup do říjnového superfinále. Vídeň bude hrát doma a bude mít k dispozici dostatek hráčů, zatímco Radotín není moc zvyklý cestovat a jeho „výjezdní“ tým často postrádá hlavní opory. Určitě je na co se těšit – takže pokud nevíte, co o víkendu, udělejte si výlet do Vídně, která vám kromě špičkového lakrosu má co nabídnout i ve volných chvílích mimo hřiště.

Program:
sobota
14.00   Tricksters LT v. LCC Radotín
16.30   Vienna Monarchs v. Slavia Praha

neděle
10.00   Tricksters LT v. Slavia Praha
12.30   Vienna Monarchs v. LCC Radotín

Utkání Vienna Monarchs v. Tricksters LT, které bylo naplánováno na sobotu od 10.00 hod., bylo přeloženo na 29. srpna od 20.00 hod.

Petr Chmelař

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 215