Lacrosse > Mužský lakros > NFLL jde do druhého poločasu

NFLL jde do druhého poločasu

13.9.2012

NFLL jde do druhého poločasu

(pch) - Národní fieldlakrosová liga vstupuje do své druhé poloviny. Ve čtvrtek 13. září v Radotíně a poté v sobotu a neděli 15. a 16. září v Bratislavě jsou na programu utkání, která velmi výrazně promluví do závěrečného pořadí a pro některé týmy se dají považovat za rozhodující.

Už ve čtvrtek od 19.00 hod. přivítá LCC na svém stadionu novopečeného klubového mistra Evropy a obhájce českého titulu, TJ Malešice. Po blamáži ve Vídni, kde ztratili cenné body s Tricksters, si Malešičtí už nemohou dovolit žádné další ztráty - aby vůbec mohli pomýšlet na finále, musejí Radotín alespoň jednou porazit (a přidat vítězství ve zbývajících utkáních s Tricksters a Monarchs). Do finále postupují jen dva celky a o tato dvě místa se kromě dnešních soupeřů uchází i Jižní Město. Malešice mají před sebou ještě dvě utkání s LCC; s Jižním Městem mají vyrovnanou bilanci (1 prohra, 1 výhra). Jižní Město s LCC jednou prohrálo a další utkání s tímto sokem jej ještě čeká.

Ani v sobotu a v neděli (15. a 16. září) v Bratislavě Na Pasienkoch, kde NFLL pokračuje pěti utkáními, diváky nečeká nudná podívaná. Úvodní utkání od 10.00 hod. obstarají domácí s LCC Radotín. Tricksters se v posledních zápasech velmi zlepšili, lépe zorganizovali hru, a to přineslo ovoce v podobě historického vítězství nad TJ Malešice ve Vídni. Forma Radotína naopak spíše směřuje dolů, jak potvrdilo jeho poslední utkání, v němž v Braníku nepříliš přesvědčivě zvítězil nad vídeňskými Monarchs. 

Odpoledne od 14.30 hod. se Tricksters utkají se Slavií (předchozí utkání vyhrála Slavia 12:10) a pro oba týmy to bude rozhodující souboj o umístění. Slavia se sice drží ve středu tabulky, ale zatím nemá nic jisté. Tricksters posíleni body z Vídně mohou ještě ohrozit jak Monarchs, tak Slavii, kteří jsou v aktuální tabulce před nimi.

Program soboty zakončí od 16.30 hod. utkání LCC Radotín v. Vienna Monarchs, čili odveta za dramatický branický souboj z minulé soboty (LCC zvítězil až díky brankám v poslední periodě 12:7). Potvrdí Monarchs svou vzestupnou tendenci a seberou favoritovi body? Určitě by se jim hodily do souboje o konečné umístění s pražskou Slavií a Tricksters.

V neděli od 10.00 hod. začne další díl souboje o celkové čtvrté místo - Vienna Monarchs se utkají se Slavií (předchozí utkání vyhrála Slavia 11:8) a zápas slibuje velmi zajímavý duel.

Víkend zakončí od 12.30 hod. domácí Tricksters proti LCC Radotín. Ani s tímto soupeřem se Radotín letos ještě neutkal, přesto však do utkání jde jako mírný favorit.

Program utkání:
čt 13. září 19.00 hod. LCC Radotín v. TJ Malešice (Radotín)

sobota 15. září (Bratislava)
10.00 hod. LCC Radotín v. Tricksters LT
14.30 hod. Tricksters LT v. LC Slavia Praha
16.30 hod. Vienna Monarchs v. LCC Radotín

neděle 16. září (Bratislava)
10.00 hod. Vienna Monarchs v. LC Slavia Praha
12.30 hod. Tricksters LT v. LCC Radotín

Další informace a statistiky naleznete na stránce NFLL

Petr Chmelař
Foto Ondřej Mika

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%