30.6.2025 Text: Daniel Vejmelka | Foto: Kateřina Hrubá, Eliška Krátká
Národní boxlakrosová liga uzavřela první polovinu sezóny dvěma zápasy v bavorském Selbu. Domácí VER Selb nejprve těsně přetlačil Panthers Wroclaw a následně si poradil i se SIS Grizzlies. Výsledky těchto duelů zároveň uzavřely tabulku po jarní části. Nyní následuje reprezentační přestávka, po níž se NBLL znovu rozjede 7. září zápasem Malešice – Vienna Monarchs.
VER Selb vs. Panthers Wroclav 8:7
V pátečním duelu si VER Selb v úvodu vybudoval silný náskok, když během šesti minut vedl 3:0. Panthers ale ukázali, proč patří mezi nejproduktivnější týmy soutěže, a dokázali zápas zdramatizovat. Selb si však vítězství pohlídal až do samého závěru, i když Wroclaw v poslední minutě skóroval hned třikrát a snížil na konečných 8:7.
Hlavní postavou zápasu byl Leon Böhm (4G+1A), který táhl útok Selbu, podporovaný Corneliem Heitzerem (2G) a Evanem Morganem (1G+1A). Za Panthers zářil Jan Rydzak (1G+2A) a Paweł Sobol (2G).
VER Selb sv. SIS Grizzlies 10:6
V sobotu pak Selb nastoupil proti SIS Grizzlies a od začátku diktoval tempo hry. Díky efektivní hře a produktivitě se rychle dostal do vedení, které i přes závěrečný nápor soupeře udržel. Zápas skončil 10:6 pro domácí.
Cornelius Heitzer zapsal hattrick (3G+1A), Kai Sontowski přidal 2G+3A a Jonas Truetsch 2G. Za Smíchov dvakrát skóroval Vincent Procházka (2G).
Po osmi kolech zůstávají Red Custodes neporaženi a s impozantním skóre 166:68 drží suverénní první místo. Jižní Město si díky výhře v Selbu upevnilo druhou příčku, zatímco domácí VER Selb ukázal, že se může měřit s nejlepšími.
Wroclaw a Selb se etablovali jako vážní konkurenti elitních českých týmů. Boj o 2.–6. místo zůstává mimořádně vyrovnaný, rozdíl činí pouhé tři body. Naopak Vienna Monarchs, SIS Grizzlies a TJ Malešice budou muset v podzimní části výrazně zabrat, pokud chtějí pomýšlet na play-in a cestu do Final Four.
Děkujeme všem fanouškům, hráčům a partnerům
Rádi bychom poděkovali všem, kteří se podílejí na
letošním ročníku NBLL – hráčům za nasazení, fanouškům za podporu na
stadionech i online a partnerům za dlouhodobou důvěru. NBLL se
vrátí
v srpnu All-Stars zápasem na Jižním městě a následně 7. září
ligovým duelem TJ Malešice vs. Vienna Monarchs v Malešicích.
Tabulka po jarní části sezony:
1. | Red Custodes | 24 | ||||||
2. | SK Lacrosse Jižní Město | 18 | ||||||
3. | VER Selb | 18 | ||||||
4. | Panthers Wroclaw | 15 | ||||||
5. | White Custodes | 12 | ||||||
6. | Lakros Zbraslav | 12 | ||||||
7. | Vienna Monarchs | 3 | ||||||
8. | SIS Grizzlies | 3 | ||||||
9. | TJ Malešice | 3 |
TOP 10 kanadského bodování:
# | Jméno | Tým | Z | G | A | Body | Průměr |
1 | Lukáš Kučera | Red | 8 | 39 | 24 | 63 | 7.88 |
2 | Tomáš Knotek | Red | 8 | 42 | 18 | 60 | 7.50 |
3 | Matyáš Knotek | White | 8 | 42 | 11 | 53 | 6.63 |
4 | Jan Fišer | Jižní Město | 8 | 28 | 9 | 37 | 4.63 |
5 | Albert Štědrý | Jižní Město | 8 | 16 | 20 | 36 | 4.50 |
6 | Tomáš Procházka | Red | 8 | 15 | 21 | 36 | 4.50 |
7 | Jiří Loskot | Red | 7 | 13 | 20 | 33 | 4.71 |
8 | Mikolaj Śmigiel | Wroclaw | 7 | 21 | 11 | 32 | 4.57 |
9 | Brian Witmer | Zbraslav | 7 | 15 | 17 | 32 | 4.57 |
10 | Cornelius Heitzer | Selb | 8 | 21 | 8 | 29 | 3.63 |
TOP 3 brankáři:
# | Jméno | Tým | Z | Zásahy | Ink. góly | Úspěšnost |
1 | Viktor Bláha | Zbraslav | 6 | 265 | 54 | 83 % |
2 | Matěj Zelinka | Jižní Město | 3 | 85 | 23 | 79 % |
3 | Julian Maximilian Laux | Selb | 3 | 105 | 28 | 79 % |