Lacrosse > Mužský lakros > NBLL: omlazená sestava Jižního Města vs. chlapi z města perníku

NBLL: omlazená sestava Jižního Města vs. chlapi z města perníku

18.2.2019

17. února od 20:00 hod. nastoupil ke svému prvnímu utkání v letošním ročníku NBLL tým SK Lacrosse Jižní Město.

Tento celek prošel v porovnání s loňským ročníkem velkou hráčskou obměnou. Zkušené hráče zde doplnily mladé naděje z řad B týmu. Proti takto omlazenému celku nastoupil do jihoměstské haly tým z města, které je známo svým perníkem a dostihy - LC Pardubice. Žádní slaďouši to ale nejsou...

To potvrdili hned v průběhu první herní minuty. Nešťastnou náhodou se domácí hráč číslo 88 Tom Jakimczuk dosltal do střetu s pardubickými hráči a tím jeho působení v zápase skončilo. Po pár minutách na střídačce se s nehezky vypadajícím kotníkem odebral do šaten. Po tomto incidentu se zdálo, že k sobě oba celky přistupovaly opatrněji. Na obou stranách se střídala obrana s útokem jak na běžícím páse. Oba týmy si dokázaly vytvořit střelecké šance, ale proměnit ji dokázal po dlouhých 6 minutách až domácí Tobiáš Petrák - jedna z nových nadějí jihoměstského celku. Po této brance se pardubičtí rozhodli tlačit na bránu, jak jen to šlo. Zaručeně nejvíc střeleckých šancí si dokázal připravit Jan Novotný. K úspěšnému zakončení mu scházelo jen trochu štěstí. Permanentní tlak na brankáře Bartušku ukončil dorážkou domácí Matěj Řezníček. V čase 10:47 byl tedy stav utkání 2:0 pro Jižní Město. Do koce první periody si dokázal hezké šance vytvořit i zkušený Pavel Došlý, nicméně bez úspěchu. Nutno podotknout, že toto byl jeden ze dvou okamžiků v utkání, kdy domácí tým vedl o 2 branky.

Do druhé periody se tedy nastupovalo s titěrným dvougólovým náskokem. Po první minutě se chytil příležitosti pardubický Daniel Smaza a jeho střela skončila za zády brankáře Bartušky. 44 vteřin po této střele si šel na trestnou odpočinout Jan Dobiáš a Pardubice měly možnost dotáhnout náskok v přesilové hře. Takovou šanci si nenechal uniknout Tomáš Prchlík a skóre bylo rázem vyrovnané. Tento stav však nevydržel dlouho a díky střele Pavla Došlého se Jižní Město dostalo opět do vedení. Následovalo pár dlouhých minut bez branky. Šanci sice měl Jáchym Plecháček, ale jeho gól nakonec nebyl uznán. Až v čase 26:50 střílí vyrovnávací branku Vojtěch Oulehla. Stav utkání je tedy 3:3 a o necelou minutu později se číslice na tabuly výsledků opět mění. Svou střelou zvyšuje Jan Rydzak a dostává svůj tým poprvé do vedení. Domácím se toto nezamlouvalo a o 5 vteřin později vyrovnává Michal Bambušek jr. Pardubický tým ale ví, že ve vedení se dýchá lépe a v čase 28:01 opět zvyšují střelou z hole Jana Skokana na 4:5. Za tohoto stavu se skončila první půle hry.

Do třetí čtvrtiny zápasu nastoupili domácí odhodlaně. Potvrdil to po necelých dvou minutách Jan Dobiáš. Stav byl tedy opět vyrovnán - 5:5. V čase 36:24 se utrhl pardubický Vojtěch Oulehla a po příhře Tomáše Prchlíka střílí krásný, čistý gól. O 5 minut později Jižní Město opět vyrovnává a to díky úporné střele Pavla Došlého. Došlého následovat Řezníček a následně i Lavalle. To bylo podruhé a naposledy co dokázal domácí tým soupeři odskočit o 2 branky. Třetí perioda končila za stavu 8:6.

Dvougólový náskok není žádná výhra, zvlášť když máte před sebou dalších 15 minut hry. To hosté dobře věděli a opět se dostali do vedení. Po dvou střelách Vojtěcha Oulehly a jedné střele Jana Skokana se Pardubice opět dostávají do vedení. Nebezpečně rychle se blížil konec zápasu a domácí věděli, že musí zakročit. V čase 48:51 vyrovnal Jáchym Plecháček a o chvíli později dokázal zvýšit Pavel Došlý. Pardubický celek zdá se být králem v dotahování skóre. Nic nenechal náhodě Oulehla a v čase 55:52 vyrovnává. Skóre v tento okamžik bylo 10:10. Necelé 4 minuty před koncem základní herní doby opět zvyšeje domácí duo Plecháček-Došlý. Jihoměstská obrana se tento stav snažila do konce hry udržet, nicméně v čase 58:10 se Jan Rydzak dostal do skvělé střelecké pozice a neminul. Stav utkání po 60 minutách hry byl 11:11.

Následovalo prodloužení na zlatý gól. Pardubickému Tomáši Prchlíkovi stačilo 52 vteřin pro vstřelení vítězného gólu, když ho jihomestská obrana nechala trestuhodně samotného na brankovišti. Pro někoho velmi spektakulární střela, kdy jedni tvrdí, že míč byl za brankovou čárou, a druzí, že nikoliv. Konečné slovo má však rozhodčí a ten branku uznal. Tým LC Pardubice si tedy z pražské půdy odváží vítězství.

Na konto tohoto zápasu mi na pár otázek odpověděl jeden z domácích hráčů Pavel Došlý...

Byl to váš první zápas nové sezóny. Čekal si jednoznačnější výsledek? Třeba ve váš prospěch?
„Ano, trochu jsem si myslel, že to bude z naší strany lepší výkon, měli jsme hodně tréninků a myslím, že začínáme sezónu dobře fyzicky připravení. Nicméně, sešlo se pár drobných zranění, nějaké nemoci, jarní prázdniny a nakonec nás bylo je 9 do pole, což dost poznamená celkový výkon. I tak jsme byli, z mého pohledu, lepší tým a měli jsme (včetně mně) proměnit více šancí.“

Jak jseš spokojen s fungováním týmu v omlazené sestavě?
„Mladí jsou skvělí, chodí na všechny tréninky, snaží se, makají na sobě a zlepšují se. Škoda že několik zkušenějších hráčů odešlo do béčka, nechtějí bojovat o místo v ačku a tím nedávají mladším větší šanci se zlepšovat. Myslím ale, že na konci jara budeme těžký soupeř pro každý tým v lize.“

A co si myslíš o rozhodujícím góle v prodloužení?
„Rozhodující gól...těžko říct. Ani soupeř si nebyl jistý, odraz z branky velmi nepravděpodobný. Fanoušci z tribuny, kteří to viděli z dobrého úhlu, byli přesvědčení, že to gól nebyl. Na záznamu je vidět, že síť v brance se ani trochu nepohnula...vše nasvědčuje tomu, že to gól nebyl. Nicméně teď už je to úplně jedno :-).“