Lacrosse > Mužský lakros > Boxlakrosový šampion bude znám o víkendu, vysoké ambice mají všechny čtyři celky

Boxlakrosový šampion bude znám o víkendu, vysoké ambice mají všechny čtyři celky

19.6.2024

V pátek a v sobotu se rozhodne o novém mistrovi Národní boxlakrosové ligy (NBLL). Tři české a jeden polský tým se v Radotíně porvou o trofej, kterou loni získali hráči LC Custodes. Na finálový den je nutné si zakoupit vstupenku. Hráči jednotlivých celků si před Final Four věří a odhalují i novinky z kádrů.

V prvním semifinále se v pátek od 17 hodin střetnou LCC Wolves a SK Lacrosse Jižní Město. V základní části vyhráli dvakrát Vlci. Nejdříve hned v zahajovacím utkání, kdy se v závěru postarali o skvělý obrat. V odvetě vedli Wolves jasně, ale nakonec zvítězili po stíhací jízdě soupeře jen o tři branky. „Final Four je vrcholem sezony, kam přijde mnoho diváků a vytvoří skvělou atmosféru pro lakrosové zápolení. Na to se určitě všichni těšíme,“ říká Jiří Loskot z Wolves. Cílem týmu je pozvednout pohár nad hlavu. „Samozřejmě víme, že cesta za titulem bude trnitá a nic nechceme podcenit,“ zmiňuje Loskot.

Rychlou a intenzivní základní část, která trvala jen tři měsíce, vnímal také zkušený hráč Jižního Města Pavel Došlý: „Ani nebyl čas se nějak speciálně na Final Four těšit.“ Došlý věří, že proti Wolves může se svými spoluhráči uspět. Asi nikdo nečeká, že bychom si nepřáli vyhrát. Jdeme do každého zápasu stejně, chceme ho vyhrát. Jeden bude v pátek a druhý v sobotu, jak to dopadne, se uvidí. Třeba překvapíme nejen sami sebe,“ prohlašuje Došlý.

Jižní Město během sezony zapracovalo i řadu mladých hráčů, a tak přestože uvažovali v týmu o posilách, nebylo jednak dost času, a zadruhé by nebylo podle Došlého fér nechat vlastní hráče po celé sezoně sedět na tribuně. Nějaká zranění sice jsou, je to sport, ale na poslední zápasy se vždy menší zranění překonají, nebo rychleji doléčí,“ dodává s úsměvem devátý muž kanadského bodování soutěže po základní části.

To Jiří Loskot, který je v produktivitě třetí, a před ním jeho dva spoluhráči, vypichuje před Final Four celou řadu jiných Vlků. Včetně těch, kteří po Memoriálu Aleše Hřebeského přišli z kádru Custodes. Konkrétně zmiňuje střelce Tomáše Knotka a Martina Pecha či zkušeného obránce Martina Hodaně. Dvojice Petr Poupě a Dominik Pešek připomínají legendární hokejové spojení Jari Kurri a Wayne Gretzky, jsou také tahouni našeho týmu, přidává Loskot. Ten neopomněl ani brankářské duo Dominik Sika, Jakub Mareš. „Když se rozhodnou, tak se z nich stane zeď, tak snad se ve Final Four rozhodnou,“ doplňuje Loskot.

Druhé páteční semifinále svede proti sobě vítěze základní části LC Custodes a Panthers Wroclaw. Úvodní face je na programu v 19.30. Radotínský celek, přestože dlouhodobou část vyhrál jen díky vzájemným zápasům proti Wolves, bude favoritem. Oba vzájemné duely s Panthers vyhrál poměrně jasně. Jako přípravu na Final Four jsme se snažili brát už i poslední zápasy základní části, na kterých jsme měli co možná nejvíc kompletní tým. Vše je směřované k tomu, aby si všichni hráči uvědomili, co od nich bude potřeba pro to, abychom v sobotu mohli hrát finálový zápas a po něm zvedli pohár nad hlavu,“ má jasno Tomáš Procházka, který je v produktivitě nejlepší z Custodů, když nasbíral 67 kanadských bodů.

Cíle obhájců titulu jsou tedy opět nejvyšší. Podle Procházky bude finále čistě radotínské, Custodi ale nechtějí podcenit ani semifinálový souboj. Duel proti Panthers pro nás bude velmi důležitý a budeme v něm chtít dominovat a vybudovat si týmovou sebedůvěru, kterou si budeme chtít přenést do finálového zápasu, prohlašuje Procházka. Jeho tým bude při Final Four postrádat Jana Poláka, který už odcestoval do zámoří, ale naopak se ze zahraničí na klíčové zápasy vrací Marek Loskot, který odloží hokejku a kolečkové brusle a chopí se lakrosky.

Odhodlaně jde do bitvy také překvapení sezony, tedy Panteři. Vždyť tým z Wroclawi, posilněn několika českými hráči z Pardubic, je v NBLL nováčkem. Jsme opravdu nadšení, že jsme se už v první sezoně dostali do Final Four. Byla to divoká jízda, šestnáct zápasů během tří měsíců. Pracujeme na tom, abychom odstranili chyby, kterých jsme se dopouštěli během základní části, a pořádně se popasovali s týmy, které nás předtím porazily, uvádí Mikolaj Śmigiel, opora Panthers.

Také on je v elitní desítce v produktivitě, nasbíral 70 kanadských bodů. A slibuje od svého celku energii, kterou se polský celek prezentoval už v základní části. Jako od outsidera se od nás možná neočekává, že všechno vyhrajeme, ale to nám jen dodává ještě větší sílu bojovat, věří Śmigiel. Panteři se budou muset obejít kvůli zranění bez čtyř hráčů sestavy, navíc Jan Novotný už odletěl na letní stáž do USA, přesto se nováček předem nevzdává.

Sobotní menu bude bohaté a začíná se už ve 13 hodin. Proběhne zápas veteránů, promítat se bude duel fotbalového mistrovství Evropy mezi Českem a Gruzií a dojde i na koncert kapely Defind Me. Vrcholy budou pak zápasy NBLL, tedy o 3. místo v 17.00 a finále od 19.45. Vstupenky na sobotu jsou k mání na www.smsticket.cz.

Text: Pavel Urban

Foto: NBLL

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 454

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 21% 21%